Haló, haló!: Fanynkou seriálu se stala i britská královna Alžběta II.

Britský komediální seriál z válečného prostředí se začal natáčet již v roce 1982 a vysílal se dlouhých deset let, během kterých bylo natočeno na sto epizod. Příběh se odehrává ve Francii za druhé světové války. Malý podnikatel s vlastní kavárnou, René, to v této době nemá jednoduché. Jeho podnik slouží jak německým okupantům, tak jako úkryt pro dva sestřelené britské letce, a navíc si zde udělal základnu místní odboj. Tady bude ještě pořádně horko! Naštěstí s humorem se dá přežít všechno – i válka.

Obraz prsaté Madony

Originální obraz Padlé Madony s opravdu velkými prsy, kterého jste si mohli všimnout v mnoha epizodách, skončil po natáčení u produkčního designéra Shauna Moore. Ten nezahálel a v dubnu 2007 jej nabídl do dražby. Podařilo se mu jej vydražit za úctyhodných 4000 liber, které použil na charitu. Věnoval je Ace Centru, které pomáhá dětem v Oxfordu.

Teď mě dobře poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat!

Tak tahle oblíbená fráze vznikla prakticky náhodou. Někdo při natáčení to pronesl – a všechny ostatní to tak rozesmálo, že tuto frázi začala používat Michelle v každé následující epizodě. Není divu, že tomu humoru podlehla i anglická královna Alžběta II., která dokonce byla ochotna přerušit královskou večeři, aby stihla další díl seriálu.

Jizva Gordena Kaye

Gorden Kaye se téměř smrtelně zranil při nehodě během bouřky v noci z 25. na 26. ledna 1990, kdy mu kus skla proletěl čelním sklem a prorazil mu lebku. Tak vznikla na jeho čele velká jizva. Kaye v rozhovoru tvrdil, že si nevzpomíná na žádné podrobnosti nehody. Ačkoli jizva byla viditelná na jeho hlavě v sérii 7, v seriálu tento fakt nebyl nijak vysvětlen.

Výzdoba kavárny na počest seriálu

Seriál se dočkal po uvedení nejen obrovského úspěchu, ale schytal občas i nějakou tu kritiku. To, že se lidem ale více líbil, než nelíbil, dokazuje i fakt, že se v belgickém městě Kortrijk na náměstí nachází kavárna jménem Bistro Allo Allo, která vzdává hold seriálu. Celý interiér kavárny zdobí fotografie zachycující vtipné momenty z natáčení.

Němečtí důstojníci

Guy Siner a Hilary Minster, kteří měli pravidelné role německých důstojníků, hráli dříve sadistické postavy v šestidílném seriálu Doctor Who: Genesis of the Daleks: Part One (1975), který je sám o sobě příběhem silně ovlivněný akcí Nacistů ve druhé světové válce.

Jak se vám tento seriál líbí?

Zdroje: BBC, imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu