Globální pandemie od Netflixu aneb jak to vypadá, když svět bojuje s chřipkou

Netflix umí dělat skvělé dokumenty, o tom jsme se přesvědčili již v minulosti. Tentokrát se tvůrci zaměřili na pandemii chřipky, která svět zachvátí každoročně. V době, kdy celý svět bojuje s mnohem nebezpečnější nákazou, tak můžeme nahlédnout do světa zdravotníků, kteří bojují o životy lidí i v době, kdy si to my ostatní vůbec neuvědomujeme. Každá chřipka je totiž nebezpečná.

Hrdinové, kteří bojují každý den

Práce zdravotníků v první linii se nám obyčejným lidem začíná přibližovat až teď, kdy celý svět sleduje jejich statečnou bitvu proti novému typu koronaviru. V době, kdy vznikal seriál Globální epidemie, ale byla nepřítelem lidstva i běžná chřipka, která když se rozšíří, může celosvětově zabít také několik milionů lidí.

A právě o tom nová dokumentární série od Netflixu je. Snaží se přiblížit příběhy lékařů a zdravotníků, kteří každoročně bojují za to, aby se chřipka globálně a rychle nešířila, protože i ona umí zabíjet. Dokument přibližuje práci lidí, kteří čelí nebezpečí a smrti běžně, ale neztrácejí sílu, ani naději. Jen díky nim totiž chřipka nezabije každoročně miliony lidí po celém světě. Jak to dělají, uvidíte v dokumentu.

Okolo horké kaše

Dokument je velmi zajímavý a v této době tematicky dokonale vhodný. Ale pozor, má i své mouchy. Občas se totiž zdá, že informací a faktů nám tvůrci přinesli málo, a že se spíše díváme na omáčku okolo celé té napjaté situace. Možná chybí více akce a více emocí. I tak jde ale o zajímavou podívanou, která divákům dodá hodně informací.

HODNOCENÍ
SFDB: 6.9/10, redaktor: 6/10

I když jsou jednotlivé kapitoly trošku chaotické, stojí za zhlédnutí.

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT