Fran Drescher ve filmu Kosmetička a zvíře rozdávala úsměv, ale v osobním životě prožívala peklo

V romantické komedii Kosmetička a zvíře se vám představí Fran Drescher, kterou si každý určitě pamatuje z kultovního seriálu Chůva k pohledání. V tomto snímku si zahraje tak trochu na Popelku, protože se do ní zamiluje sám prezident. Ve skutečném životě však tato herečka tolik štěstí rozhodně neměla.

Ve filmu si dokázala svým úsměvem podmanit i prezidenta

V roce 1997 natočil režisér Ken Kwapis romantickou komedii Kosmetička a zvíře. Hlavní představitelka Fran Drescher si zde zahrála roli mladé ženy Joy, která se nedopatřením ocitla ve východoevropské zemi, kde vládl tvrdou rukou prezident Pochenko. Joy však svým půvabem a šarmem dokázala obměkčit jeho srdce. Byla stále pozitivně naladěná – a postupem času svou dobrou náladu přenesla na široké okolí.

Snímek se natáčel i u nás

Snímek má dokonce mírnou spojitost s Českou republikou. Ve scéně, kdy Joy a prezident společně snídají, leží na stole české noviny Právo. V jiné scéně, kdy Joy masíruje Borise Pochenka, za nimi na zdech uvidíte obrazy bývalých československých prezidentů. Přesně se jedná o Gottwalda, Husáka, Zápotockého a Novotného. Některé scény se natáčely ve městě Chrastava, jež bylo o několik let později poničeno záplavami, a na zámku Sychrov v Českém ráji.

Znásilnili ji před zraky svého manžela

Přestože ve filmu Fran Drescher působila uvolněně, rozdávala úsměvy a sršila vtipem, pro ni tolik typickým, v soukromém životě zažívala doslova peklo. V osmdesátých letech byla i se svou kamarádkou znásilněná ve vlastním domě přímo před očima svého manžela, který se na to spoutaný musel koukat. Celých 11 let vůbec o této události nedokázala mluvit, přesto policii poskytla dost podrobný popis pachatele, a ten byl následně dopaden.

Bojovala též s rakovinou dělohy. Svou nemoc přisuzovala stresu z prožitého zážitku, ale naštěstí nemoc porazila a před pár dny oslavila krásné 63. narozeniny.

Zdroje: IMDb, thefamouspeople | foto: Paramount Pictures

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT