Filmové cestování – skvělé filmy pro teplé letní večery

Přidat na Seznam.cz

Léto se nese ve znamení cestování a letních dovolených. Zkraťte si čekání na tu svou a zapněte si film, ve kterém se podíváte do zajímavých míst a ještě se skvěle pobavíte. Možná se i inspirujete a vyberete si místo, kam se vyrazíte podívat.


Léto v českých vodách – tyhle filmy k létu prostě patří

Lehké filmové letní komedie pobaví i potěší – a můžete je vidět stále dokola. K letním večerům neodmyslitelně patří filmová „šílená“ letní trilogie Slunce, seno … od režiséra Zdeňka Trošky. Hlášky, které zlidověly, jihočeská vesnička Hoštice a parta místních svérázných obyvatel rozesmějí každého.

Stejně tak jako filmy od režisérky Marie Poledňákové s veselým a podnikavým Vaškem, který si za každou cenu musí najít tatínka – Jak vytrhnout velrybě stoličku. A až ho najde, vydají se společně vstříc letnímu dobrodružství, o kterém mají trochu jiné představy než maminka. Film Jak dostat tatínka do polepšovny nás zavede do krásného prostředí Českého ráje. Nádherná krajina a humor, který neomrzí, to je ta pravá oddechovka pro odpočinkový večer pro celou rodinu.

Romantická cesta po Evropě a ještě dál

K létu patří smích, ale také láska a romantika. Procestujte Evropu a podívejte se do těch nejromantičtějších míst s filmy jako Půlnoc v Paříži od Woodyho Allena, Dopisy pro Julii, který vás zavede do Itálie od režiséra Garyho Winicka nebo se vydejte na cestu s Julií Roberts ve filmu Jíst, meditovat, milovat, který byl natočen podle stejného autobiografického bestselleru Elizabeth Gilbertové.

Pokud máte rádi klasiku a nevadí vám černobílé filmy, nezapomeňte si připomenout nesmrtelný milostný příběh z období druhé světové války v podání Humphreyho Bogarta a Ingrid Bergmanové ve filmu Casablanca z roku 1942.

Odvažte se u šílených kousků

Šílené a zábavné komedie, u kterých se budete smát od začátku až do konce. Občas trošku absurdní, o to více nás pobaví. Vzpomenete si, kdy jste naposledy viděli film Zahulíme, uvidíme? Teď je správná doba si ho připomenout. U některých filmů vůbec nevadí, že nemají žádnou komplikovanou a logickou zápletku – jde jen o to se opravdu od plic zasmát. Dvojici hlavních hrdinů si stačí dát pár tahů z trávy a vyrazit na jídlo. Vydejte se na cestu s nimi.

Francouzi také umí bláznivé komedie a prehistorická komedie z doby kamenné, kde se všichni jmenují Kámen a kolem pobíhají prasemuti, ovcemuti, žížalomuti nebo jorkmuti je toho důkazem. U tohoto filmu opravdu nemusíte přemýšlet nad dějem  – budete se totiž jen smát nebo si klepat na čelo. Film RRRrrrr z roku 2004 je sice jakousi absurdní a nelogickou parodií – každopádně za zhlédnutí určitě stojí.

Komu by se také chtělo přemýšlet u vážných a těžkých témat a filmů s vážnými a zapeklitými příběhy – v létě se má odpočívat a k tomu jsou komedie to pravé.

 

 

Autor: Karel M.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.