Film Zas tak moc tě nežere, byl natočen podle motivační příručky

Milovníci romantických komedií si jednoznačně přijdou na své u filmu Zas tak moc tě nežere, který popisuje složitosti dnešní lásky. Motivem pro snímek nebyla klasická knížka, ale motivační vztahová příručka. Autoři této zajímavé „beletrie“ spolupracovali s filmaři také na jednom celosvětově známém seriálu.

Ve filmu hrají herci zvučných jmen

Film Zas tak moc tě nežere z roku 2009 patří jednoznačně k nejlepším romantickým komediím posledních let. Pod taktovkou režiséra Kena Kwapise, který mimo jiné natočil například snímek Kněz je poděs nebo Sesterstvo putovních kalhotek, si zde zahrály světové filmové hvězdy jako je Scarlett Johansson, Jennifer Connelly, Ben Affleck, Jennifer Aniston, Drew Barrymore či v neposlední řadě Bradley Cooper.

Drew Barrymore se ujala produkce

Drew Barrymore tentokrát není pouze herečka, ale přidala se k týmu producentů. Scarlett Johansson při natáčení zavzpomínala na jeden ze svých dřívějších filmů, ve kterém si zahrála v roce 2001. Když ji její herecký partner Kevin Connolly ukáže dům, co chce pro ně dva koupit, nejvíc se jí tam líbí žehlicí prkno a má z něj upřímnou radost. Podobnou scénu ztvárnila ve snímku Ghost World. Natáčení neprobíhalo pouze v Americe, ale též v Londýně.

Předlohou k filmu byla motivační vztahová příručka

Předlohou pro tento romantický snímek byla kniha od Grega Behrendta a Liz Tuccillo. Pokud byste však čekali klasickou beletrii, byli byste zklamaní. Tito dva spisovatelé napsali volně řečeno „vztahovou příručku“. V ní odpovídali na otázky svých čtenářů, kteří potřebovali poradit s vlastním životem. Nebyla to první spolupráce, kterou tito dva autoři měli s natáčením. Už dříve se podíleli na scénáři k seriálu Sex ve městě.

Nechali byste si také od filmu poradit?

Zdroj: republicworld.com | foto: New Line Cinema

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu