Film Rafťáci nenapravil chyby Snowboarďáků. Svou roli dostal i Dominik Hašek

Uvolněná komedie režiséra Karla Janáka, která má navázat na úspěch filmu Snowboarďáci, si opět vyžádala do hlavních rolí Vojtu Kotka a Jiřího Mádla. Filip by konečně rád přišel o své panictví, a tak se mu Dany snaží najít holku, která mu tento sen splní.

Dobrým nápadem se zdá letní voda, kdy na raftu jistě na nějakou krásnou holku narazí. Zvrat přijde ve chvíli, kdy se na stejnou vodu vydají i Danyho rodiče i s hyperaktivním mladším bratrem Honzíkem. Povede se oběma dospívajícím hochům najít tu pravou letní lásku a nezbláznit se ze všech trapasů, které je pronásledují?

Ve filmu najdete mnoho menších chyb

Nedomyšlené scény, ve kterých najdou chyby i ti diváci, kteří se při sledování na chyby moc nesoustředí. Jednu z takových chyb najdete v akční scéně, kdy celá Danyho rodina sjíždí peřeje. Jeho otec má totiž v blízkém záběru jinou košili než při záběru z dálky. Stejně zbytečnou chybou je také záběr na Terezu Voříškovou, která hází z věže hradu trubku, aby ji rozbila. Trubka je však už v tu chvíli dávno zřetelně rozbitá.

Zajímavá herecká obsazení

Určitě si vybavíte krásnou Kláru, kterou ztvárnila herečka Andrea Kerestešová Růžičková. Ta při natáčení ještě neměla zvládnutou češtinu, a tak bylo nutné její roli nadabovat. Tohoto úkolu se zhostila Andrea Elsnerová. Zajímavostí toho filmu je také obsazení hokejového brankáře Dominika Haška. Ten si zahrál malou roli záchranáře na úplném konci filmového příběhu.

Na jakém hradu se ve skutečnosti natáčelo?

Zatímco se při celodenním výletu na kole mluví o hradu Kašperk, filmová lokace byla vybrána na hradu Loket. Rafťáci sjížděli řeku Ohři, nejvíce scén bylo natočeno také u Svatošských skal, v Rožmberku nad Vltavou a v Praze. Vesnice, do které Filip s Danym odváží neposlušného Honzíka, se jmenuje Rájov.

Ačkoliv náročnější diváky tato komedie příliš nenadchla, film Karla Janáka je oddechovým snímkem, ve kterém nechybí mnoho groteskních scén.

Zdroj: csfd.cz, iPrima

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu