Film Okamžik zlomu měl původně režírovat George Clooney

Krimithriller Okamžik zlomu patří k úspěšným filmům, kde si zahrály takové hvězdy, jako je například Anthony Hopkins nebo Ryan Gosling. Jeden herec velmi zvučného jména měl tento film dokonce režírovat. Byl to samotný George Clooney, ale nakonec se tak nestalo – a tak si vzal film na starost Gregory Hoblit.

Anthony Hopkins se projížděl v legendárním voze

Okamžik zlomu je film, kde si zahrála celá řada známých celebrit s velkým talentem. Teda Crawforda, který zjistí, že ho jeho mladší manželka podvádí, a tak se rozhodne, že ji raději zabije, než aby patřila jinému, si zahrál Anthony Hopkins. Ten si natáčení musel poměrně užívat, protože si ve snímku zajezdil v Porshe Carrera GT, což je sen nejednoho muže – vlastnit tak luxusní a výkonné auto, nebo se v něm alespoň jednou v životě projet.

Ryan Gosling bydlel dva měsíce ve stanu

Další velmi známý herec, co se v tomto snímku představí, je Ryan Gosling, kterého jste mohli vidět například ve filmu Zápisník jedné lásky. Producent měl na začátku natáčení však problém doručit tomuto muži alespoň jeho scénář. Ryan totiž udělal něco velmi netradičního. Celé dva měsíce před natáčením strávil v lese. Jaké důvody ho k tomu vedly, to nikdy neprozradil. Přesto je až obdivuhodné, že muž jeho formátu vydržel tak dlouho spát ve stanu.

Clooney nakonec do režisérského křesla neusedl

Na začátku natáčení bylo také nejasné, který režisér se tohoto projektu nakonec ujme. Dlouho se spekulovalo o Georgi Clooneym. Ten je známý převážně jako herec, ale je také skvělý režisér, producent a scénárista. Nakonec však do režisérského křesla usedl Gregory Hoblit. Hudbu k tomuto filmu vytvořil Mychael Danna – a jeho práce se tak líbila, že byl nominován na filmového skladatele roku. Nominaci však bohužel neproměnil.

Zdroj: popmatters | foto: New Line Cinema

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu