Film Líbáš jako Bůh je inspirovaný životem režisérky. Ve snímku se objeví i jedna známá kapela

Film Líbáš jako Bůh z roku 2009 vypráví o životě profesorky na gymnáziu Heleny Altmanové, která má velmi srovnaný svůj profesní život, ten osobní už trochu pokulhává. Stále žije se svým bývalým manželem Karlem, který žije velmi svérázný život spisovatele.

Mimo něj řeší Helena také manželské neshody jejího syna Adama i samotářský život ovdovělé sestry Kristýny. Do všech těchto karambolů se Helena bláznivě zamiluje do záchranáře Františka, který je však tak trochu ženatý. Komediální zpracování nečekaných zvratů její lásky tak začíná.

Režisérka měla kde brát inspiraci k příběhu

Marie Poledňáková, která má na svědomí scénář i režii, v jednom z rozhovorů přiznává původ a inspiraci příběhu Líbáš jako Bůh. Ve scénáři se ukazují její vlastní životní zkušenosti i příběhy přátel. Situace spojené s dětmi připisuje událostem, které sama zažila se svým milovaným vnoučkem.

Co jste nevěděli o filmu Líbáš jako Bůh?

Učitelka Helena Altmanová se zaměřuje na výuku francouzštiny a literatury na jednom z pražských gymnázií. Pro účely natáčení využil štáb Gymnázium Nad Štolou, která se nachází na Praze 7. V jedné ze scén, která se odehrává na koncertě, si zahrála i velmi známá a oblíbená kapela Divokej Bill.

Jaký problém provázel hlavní hereckou roli?

Hlavní ženskou roli učitelky Heleny ztvárnila slovenská herečka Kamila Magálová. Ta při rozhovoru přiznala, že největší problém jí při natáčení dělala čeština, která se se slovenským jazykem velmi snadno plete. Nakonec však češtinu zvládla bravurně, o čemž se můžete ve filmu přesvědčit.

Obsazení herce Oldřicha Kaisera mělo jednu velkou podmínku

Oldřich Kaiser hraje ve filmu zdravotního záchranáře Františka. Jeho obsazení do této s sebou role neslo jednu velkou podmínku. Režisérka Marie Poledňáková mu totiž zakázala během natáčení požívat alkohol. Pokud by se jen jedenkrát napil, natáčení by pro něj definitivně skončilo.

Rodinná komedie byla velmi úspěšná

O úspěšnosti filmu vypovídá i ocenění Český lev v roce 2009 za divácky nejúspěšnější film. A není divu, v kinech tento snímek zhlédlo přes 900 tisíc diváků, jen za první víkend tento film vidělo skoro 93 tisíc návštěvníků kina. Díky tomu se dokázaly zaplatit i poměrně vysoké náklady, které byly vyšší než 30 milionů korun.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu