Film Hobit: Bitva pěti armád měl být rozdělen na dvě části, nakonec se tak nestalo

Snímek Hobit: Bitva pěti armád byl natočen v roce 2013, ale celosvětová premiéra se konala až o rok později.  Patří do trilogie filmů z prostředí Středozemě, která vás zavede do světa fantazie. Původním záměrem filmařů bylo rozdělit poslední díl na dva, ale nakonec k tomu po zralé úvaze nedošlo, což je dobře.

Název filmu byl změněn na poslední chvíli

Hobit: Bitva pěti armád je posledním filmem z trilogie o hobitech. První snímek se jmenoval Hobit: Neočekávaná cesta a druhý Hobit: Šmakova dračí poušť. Poslední díl se měl původně jmenovat Hobit: Tam a zase zpátky, ale režisér Peter Jackson se domluvil se studiem na tom, aby byl snímek přejmenován. Důvod byl jednoduchý. Bilbo, jehož si zahrál Martin Freeman, již cestu „tam“ absolvoval ve druhém díle, a kvůli tomu by byl původní název zavádějící.

Herci si ponechali rekvizity

Ve filmu si, kromě Martina Freemana, zahráli také například Richard Armitage, jenž se ujal role Thorina a Lee Pace, co ztvárnil postavu jménem Thranduil. Po skončení natáčení si všichni tři zmiňovaní herci ponechali své meče. Pace ho však nikde nevystavil, ani si meč neuschoval. Nechal ho jednoduše odložený ve stojanu na deštníky. Freeman si ponechal také své uši. Malou roli si ve filmu zahrála také matka Orlanda Blooma. Stala se z ní obyvatelka Jezerního města.

Tvůrci filmu pokračovali ve vánoční tradici

Film Hobit: Bitva pěti armád se natáčel v roce 2013. Celosvětovou premiéru však měl až 1. 12. 2014 v Londýně. Všechny snímky, co se natáčely v prostředí Středozemě, měly jedno společné. Do kin šly ve vánočním období. Tento film měl být prvním, který se objeví v kinosálech už v létě. Nakonec však tvůrci snímku od tohoto záměru upustili a neporušili zaběhnutou tradici. Na premiéře režisér Jackson ohlásil, že další film se stejnou tematikou už točit nebude.

Také milujete Středozem? Co jste o vzniku Hobita a Pána prstenů dosud možná nevěděli.

Pokud se chcete podívat na tento snímek, který je posledním dílem trilogie, můžete tak učinit už dnes večer. Bude ho vysílat televize Prima.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu