Film Deepwater Horizon: Moře v plamenech je natočen podle skutečné události

Deepwater Horizon: Moře v plamenech je katastrofický film natočený podle skutečnosti. Natočil ho režisér Peter Berg, který si v tomto snímku také zahrál. Hlavní postavu však ztvárnil Mark Wahlberg, jenž má bohaté zkušenosti se snímky natočenými podle skutečných událostí. Mnoho lidí však bylo proti tomu, aby film vznikl.

Film byl natočen podle skutečné události

Deepwater Horizon: Moře v plamenech byl točen podle skutečné události, která se odehrála v roce 2010. Popisuje situaci nejhorší ropné katastrofy v dějinách USA. Na ropné plošině došlo k přetlaku v potrubí a následovala mohutná exploze. Při tomto neštěstí zemřelo 11 lidí. Požár se rychle rozšířil po celé plošině a nepodařilo se ho uhasit celé dva dny a poté dalších 87 dní utíkala ropa do Mexického zálivu.

Dělníci z Mexického zálivu byli proti natáčení

Snímek se začal natáčet jen necelých pět let po této katastrofě a mnoho lidí ji mělo stále v živé paměti. Proto nebylo překvapující, že se zvedla vlna odporu proti tomuto filmu. Velké množství zaměstnanců ropných plošin v Mexickém zálivu nechtělo, aby se snímek realizoval. Připadalo jim to neuctivé k zemřelým a jejich rodinám. Přesto vznikl film nebývalé kvality.

Strážci Galaxie Vol. 2 je první film od Marvelu, ve kterém se neobjevila žádná postava z 1. fáze.

Několik hereček odmítlo roli v tomto snímku

Ve filmu si zahrál menší roli pana Skipa také režisér Peter Berg. Hlavní roli však ztvárnil Mark Wahlberg, který má už řadu zkušeností s natáčením podle skutečných událostí. Zahrál si například ve snímku Na život a na smrt. Ne všichni však v tomto filmu chtěli hrát. Kristen Stewart odmítla roli kvůli vysoké pracovní vytíženosti a Emma Stone nepřijala roli Markovi manželky, protože nebyl hotový scénář.

Původně ho měl režírovat J.C. Chandor, ale nakonec se tak nestalo, protože měl o filmu jinou představu než ostatní. Peter Berg však dokázal natočit opravdu povedený katastrofický film.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT