Film Dědictví aneb Kurva se neříká nedosáhl ani zdaleka na kvality prvního dílu

Když režisér Robert Sedláček natočil v roce 2014 pokračování velmi slavné komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntág, čekal, že také jeho film bude dobře přijat. To se však nestalo. Možná to bylo tím, že režisér vsadil na hvězdné obsazení, ale zapomněl na děj. Nebo se podepsal jeho problém s alkoholem, čímž ohrožoval celé natáčení.

Film nemá pořádný děj

Sedláček si nevedl dobře už od začátku. Do té doby režíroval jiný druh filmu, a když se pustil do poetiky, které nerozuměl, nedopadlo to dobře. Sám ani neviděl, že film nemá pořádný děj. Nebyla to sice pouze jeho chyba, od toho je tam také dramaturg a scénárista, ale poslední slovo měl vždycky on. Možná pro svou neznalost vsadil pouze na hvězdného herce Bolka Polívku, ale to divákům nestačilo.

Celé natáčení provázely problémy s alkoholem

Sami herci a ostatní, kteří pracovali na tomto snímku, nevzpomínají na natáčení filmu Dědictví aneb Kurva se neříká rádi. Jedním z hlavních problémů při natáčení byl alkohol. Paradoxně to však nebyl Bolek Polívka, který je tím pověstný, ale samotný režisér Robert Sedláček. Svou závislost na alkoholu neukočíroval, a tak mnohdy proměnil natáčení v naprosté peklo, což odnesli nejen herci a filmový štáb, ale také film celkově.

Nepřehlédněte: Dramatický film Posel byl inspirován filmem U konce s dechem.

Děj filmu je nudný

Děj filmu začíná smrtí milované Vlastičky. Vesnice upadá do smutku a Bohumil Stejskal (Bolek Polívka) se utápí v žalu. Začíná opět propadat alkoholu. Všichni herci za tu dobu trochu zestárli a Stejskalovi se podařilo ještě více rozmnožit majetek. Přibyly mu také děti a kila navíc. Diváci se bohužel nedočkají přestárlé Irenky, jejíž představitelka, Šárka Vojtková, odmítla roli, protože se jí nelíbil scénář. Během filmu se Bohuš vrací k životu, jaký žil před Vlastičkou, ale nakonec nachází klid v protialkoholní léčebně.

Dnes se na tento film můžete podívat na Nově a sami zhodnotit, jak moc se humor a děj liší od prvního snímku Dědictví aneb Kurvahošigutntág.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu