Film Bouřlivé víno je prvním dílem zajímavé trilogie z vinařského prostředí a hraje v něm jeden nezapomenutelný herec

Film Bouřlivé víno, natočený v roce 1976, je prvním dílem nezapomenutelné české trilogie, která byla natočena podle knižní předlohy Jana Kozáka. Jednu z hlavních rolí si zde zahrál brilantní herec, jenž je právem zařazen mezi největší herce české kinematografie. Milovníci vína tento snímek rozhodně musí vidět.

Nejlepší český herec

V české komedii Bouřlivé víno si jednu z hlavních rolí zahrál nezapomenutelný Vladimír Menšík. Tento skvělý herec se bohužel dožil pouze 58 let, přesto jeho herecká dráha byla více než skvostná, a dodnes baví lidi prostřednictvím úžasných filmů. Byl nejen geniálním hercem, ale také skvělým vypravěčem. To, že miloval lidi a oni jeho, dokazuje i fakt, že ještě dva dny před svou smrtí účinkoval v divadle. Zde ho však už musela podpírat Jitka Molavcová, protože na tom byl fyzicky velmi špatně.

Slovenku musela předabovat Češka

Jednu z hlavních ženských postav hrála slovenská herečka Božidara Turzonovová. Její postava se jmenovala Kateřina Janáková a byla české národnosti. Problém byl v tom, že herečka Božidara měla velmi silný slovenský přízvuk, proto její postavu musela namluvit herečka Libuše Švormová. Turzonovová však na svém přízvuku zapracovala a v dalších dvou dílech už nebylo nutné její hlas měnit.

Luděk Munzar patřil k nejlepším hercům své doby, ale jednoduché to rozhodně neměl.

Bouřlivé víno je první z povedené trilogie

Snímek Bouřlivé víno z vinařského prostředí, ve kterém se vesnice kvůli sporům o družstvo rozdělí do dvou táborů, je první film ze tří. Byl natočen v roce 1976. Druhého dílu, Zralé víno, se diváci dočkali až v roce 1981, poslední se natáčel o dalších 5 let později a dostal název Mladé víno. V prvním snímku se objevila úvodní melodie od Karla Svobody, kterou diváci mohli slyšet také v seriálu Včelka Mája, jenž se vysílal od roku 1975.

Podívejte se už dnes večer na první díl krásné trilogie, film Bouřlivé víno. Ve večerních hodinách ho vysílá televizní stanice Prima Max.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu