Film Andělská tvář byl propadák, ale přesto stojí za to, se na něj podívat

Předpokládalo se, že tento historický film vydělá miliony a Jiří Pomeje mu opravdu věřil. Opak byl pravdou – ale přesto tento film není zase tak špatný.

Film Andělská tvář byl dlouho připravovaný projekt a jeho realizace byla velmi nákladná. Přesto nakonec všechno dopadlo jinak, než se předpokládalo, a mnohým tento film definitivně změnil život. Přesto snímek stojí za zhlédnutí. Je nabitý emocemi a hraje v něm krásná a nestárnoucí Michaela Kuklová.

Čekal se zázračný film, ale byl to propadák

Film se natáčel v roce 2001. Zdeněk Troška ho považoval za své nejzdařilejší dílo, které kdy natočil.  A proto, když tenkrát Jiří Pomeje říkal Michaele Kuklové, že tento snímek jim navždy změní život, vůbec netušil, jak blízko je pravdě. Bohužel hlavně jemu ho změnil k horšímu. Milionář se z něho nestal a lidé tento film nedocenili. Projekt vyšel na celých 70 milionů korun a Pomejemu zůstaly kvůli tomu dluhy až do konce života.

Film nezachránil ani dobrý děj

Historický film pojednává o mladé Charlottě Collierové, která na zámku Mornay neprokoukne intriky a nenávist. Ocitne se mezi dvěma bratry, ale je nakloněna tomu nesprávnému. Ten je psychicky nemocný a kvůli tomu jde Charlottě doslova o život. Podaří se druhému bratrovi zachránit tuto krásnou ženu, do které je velmi zamilovaný? Na film se můžete podívat dnes ve 13:10 na Nova Cinema.

Problémů kolem filmu bylo nespočet

Film je velmi dobře zpracován, historické scény a kostýmy jsou důmyslně propracované a děj je poutavý, přesto tento film doprovázela celá řada dalších problémů a málem se nezačal ani točit.

Co dnes dělá a jak žije Andrea Černá – princezna ze mlejna?

 Tři dny před zahájením odstoupil od projektu největší investor, a tak jim najednou chybělo dvacet milionů.

Jiří Pomeje byl za dluhy, které mu vznikly, dokonce odsouzen na deset měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na jeden rok, ale poté byl jeho trest zpřísněn a dostal osmnáct měsíců s podmíněným odkladem na tři roky.

Předlohou tomuto filmu byl román od Hany Körnerové a i tato kniha stojí rozhodně za přečtení. Můžete tak porovnat, které zpracování dopadlo lépe.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu