Fakjů pane učiteli aneb komedie, u které se budete za břicho popadat

Tato německá komedie vás rozhodně pobaví a rozesměje. Není jen o vtipu, ale také o tom, jak se člověku může změnit pohled na svět. Z bankovního lupiče bez maturity se shodou náhod stane učitel na střední škole, kterého si žáci velmi oblíbí. Toto značně ovlivní jeho dosavadní život a celý mu ho převrátí naruby.

Z bankovního lupiče se stane učitel

Zeki Müller, kterého si zahrál charismatický herec Elyas M´Barek, je propuštěn z vězení. Moc mu jeho pobyt za mříženi nevadil, protože celou dobu myslel jen na peníze, co si ukryl venku. Když si je však chce vyzvednout, zjišťuje, že na místě, kde má svůj lup ukrytý, je postavená škola. Začne se ucházet o místo školníka, ale nedopatřením jej ředitelka Gudrun Gersterová přijímá jako nového místního učitele.

Dostane na starost nejhorší třídu

Jenže Zeki nemá dodělanou ani základní školu, a tak dochází k velmi komickým situacím a jeho výuka je trochu jiná. Nakonec dostává na starost tu nejhorší třídu, která je pověstná terorizováním učitelů. Zeki to chce vzdát, protože si s žáky neví rady, ale nemůže, protože stále ještě nevykopal ukryté peníze.

Nakonec se mu však povede studenty usměrnit, a dokonce jej začnou mít rádi a zastanou se ho, když se provalí, že je bankovní lupič. To vše změní Zekimu navždycky život.

Čtěte také: Seriál Přátelé: čí byl velký bílý pes a fungovalo přátelství i mimo natáčení?

Film odkazuje na jiné snímky

Celý film má zajímavý podtext a poukazuje na jiné snímky. Jeden ze studentů se ve filmu zmiňuje o planetě Pandora, která je z Avatara.  Jiný student pak hovoří o Jurském parku a také o jeho druhém díle Ztracený svět: Jurský park. Žáci s učitelem ve výtvarné výchově dělají „Wholetrain“. Toto je odkaz na stejnojmenný film, kde si také zahrál Elyas M´Barek. Tento německý herec je velmi oblíbený a role učitele mu byla napsána přímo na míru.

Film dosáhl nečekané návštěvnosti a dokonce za to dostal ocenění. Překonal například i návštěvnost světoznámého filmu Hobit: Šmakova dračí poušť.

Nenechte si ujít tuto bláznivou komedii, která vás rozhodně pobaví. Je to jeden z mála filmů, na nějž dorazilo v Německu do kin více než 5 milionů lidí.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu