F1: Touha po vítězství: Třetí řada úspěšného seriálu působivě přibližuje nelehkou sezónu ovlivněnou nejen koronavirem

Když se před dvěma lety na Netflixu objevila první řada tohoto výjimečného dokumentárního seriálu z atraktivního prostředí závodů Formule 1, stala se ihned jedním z nejsledovanějších a nejúspěšnějších pořadů. Stejně tak je tomu i u třetí řady, která je navíc již s českým dabingem. Seriál je přitažlivý nejen pro zaryté fanoušky tohoto sportu, ale také pro diváky, kteří běžně závody nesledují.

Jiný styl, ale stejně kvalitní výsledek

Navzdory tomu, že sezóna 2020 byla podobně jako ostatní sporty nepříznivě ovlivněna pandemií koronaviru, rozhodli se tvůrci v kontinuitě úspěšného seriálu pokračovat. Vzhledem k této skutečnosti je ale třetí řada od těch předchozích samozřejmě v mnohém odlišná. Štáb Netflixu musel přistoupit na nejrůznější kompromisy, musel respektovat vzdálenosti i dodržovat nová pravidla. Ve skutečnosti se tak více využívají oficiální záběry z F1, více se vypráví o závodech pomocí palubních kamer, a dokonce se objevují „taktické“ flashbacky, které vysvětlují situace prostřednictvím záběrů z filmového materiálu. Přesto se kamerám i tentokrát podařilo zachytit cenné osobní okamžiky řidičů i zákulisí.

Valterri Bottas versus Lewis Hamilton

Jedním z nejlepších dílů je zcela jistě ten věnovaný Valtteri Bottasovi. Skvěle totiž ukazuje vztah mezi Valtterim Bottasem a Lewisem Hamiltonem. Epizoda končí Bottasovým vítězstvím v Rusku, které je však hořké vzhledem k tomu, že jeho tým nebyl na místě, aby s ním slavil, ale aby bránil Hamiltona poté, co mu byl udělen trest, který byl považován za nespravedlivý.

Vítězství, neshody i nehody

Další epizoda se nese v barvách Ferrari, které se pravděpodobně ukázalo být na svém nejnižším bodě v posledních letech. Jiným zajímavým dílem je ten o vztahu mezi Cyrilem Abiteboulem a Danielem Ricciardim. Jak víme, Australan se rozhodl pro rok 2021 závodit za McLaren a opustil tým Reanult. V průběhu sezony nám ale seriál ukazuje postupné sbližování obou mužů, které vyvrcholilo slavnou sázkou o Cyrilovo tetování. Nejdelší epizodou je ta předposlední, která během padesáti minut pojednává nejen o vítězství Sergia Pereze v GP Sachíru, ale především o strašlivé nehodě Romaina Grosjeana v GP Bahrajnu, která sice vedla ke konci jeho kariéry ve Formuli 1, ale kterou jako zázrakem přežil pouze s malými zraněními.

Zdroj: fuoripista.net, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu