Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga: Povedená parodie na slavnou hudební soutěž

Patříte mezi fanoušky hudební soutěže Eurovize? V tom případě vás možná potěší hudební komedie s názvem Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga, která se pěveckou soutěž snaží zachytit z trochu jiného úhlu pohledu. V hlavních rolích se představí Will Ferrell a Rachel McAdams.

Jak se rodí islandská „pěvecká hvězda“

Hlavní postavou snímku je Islanďan Lars Eriksson. Ten soutěž Eurovize poprvé sledoval v roce 1974 jako malý chlapec. Tehdy v Eurovizi vyhrála později slavná skupina ABBA se svým hitem Waterloo. Malému Larsovi soutěž pomohla vyrovnat se se smrtí své matky a zároveň určila, jakým směrem se jeho život bude ubírat. Jeho snem se totiž stalo Eurovizi jednoho dne vyhrát. O několik let později se shodou několika bláznivých okolností jeho sen stane reálným, když se mu naskytne příležitost reprezentovat se svou partnerkou Sigrit Island v novém ročníku Eurovize. Od té doby začíná humorný a absurdní příběh, který si ze slavné soutěže sice dělá legraci, ale zároveň neuráží.

Slavní vítězové soutěže

Eurovize je jednou z nejstarších televizních show na světě, jejíž první ročník se konal už roku 1956. Soutěže se mohou zúčastnit zpěváci a skupiny, které pochází ze zemí, které jsou členy Evropské vysílací unie nebo Rady Evropy. Každou zemi reprezentuje jeden soutěžící, který byl vybrán na základě národního kola. Ten následně svou zemi reprezentuje v živém televizním přenosu. O vítězích rozhodují diváci a porota.

Za dlouhou historii Eurovize pomohla k úspěchu mnoha pěveckým talentům. Nejznámějším příkladem je právě švédská skupina ABBA roku 1974. Další slavnou vítězkou se roku 1988 stala Celine Dion, která tehdy reprezentovala Švýcarsko. Hodně diskutovanou vítězkou byla v roce 2014  Conchita Wurst, vousatá zpěvačka z Rakouska. Právě Conchita Wurt je společně s Alexandrem Rybákem, Jamalou či Loreen jedním z šesti vítězů soutěže, kteří se ve filmu objevili.

Eurovize 2021

Z českých zástupců se do finále zatím dostali pouze Gabriela Gunčíková v roce 2016, Mikolas Josef v roce 2018 a skupina Lake Malawi v roce 2019. Loni se Eurovize v souvislosti s epidemií koronaviru nekonala, letos by ale soutěž měla již konat. Finále je na programu 22. května v nizozemském Rotterdamu. Českou republiku bude v případě úspěchu v semifinále reprezentovat zpěvák Benny Cristo neboli Ben Cristovao s písní Omaga. Název je obměnou anglické zkratky OMG neboli Oh My God.

Zdroj: eurovision.tv, csfd.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu