Einstein – Případy nesnesitelného génia aneb Vojta Kotek jako svérázný poradce policie

Českých krimiseriálů vznikla v posledních letech celá řada, od velmi kvalitních přes průměrné až po ne zcela povedené. Do jaké kategorie se nakonec zařadí nový seriál televize Prima Einstein – Případy nesnesitelného génia, není zatím zcela jasné. Hlavní roli inteligentního a zároveň poněkud výstředního poradce policie ztvárnil Vojtěch Kotek.

Genius, nebo zloděj?

Seriál měl mít původně premiéru již v loňském roce, nakonec k ní ale především vlivem nejrůznějších opatření souvisejících s koronavirem nedošlo. Seriál vznikl na motivy německého seriálu o svérázném profesoru Filipu Koeningovi. Ten je uznávaným fyzikem a prapravnukem Alberta Einsteina, po kterém pravděpodobně zdědil genialitu. Filip ale zároveň trpí dědičnou Huntingtonovou chorobou, a z tohoto důvodu se tak jednoho dne rozhodne ukrást během prohlídky u lékaře speciální léky. Je ale zatčen. Huntingtonova choroba je neurodegenerativní onemocnění mozku, které se projevuje snížením mentálních schopností jedince a také nekoordinovanými trhavými pohyby těla.

Tak trochu vynucená spolupráce

Jeho život se pak změní ve chvíli, kdy policii pomůže vyšetřit explozi, ke které došlo na jednom malém sídlišti. Nejedná se totiž ve skutečnosti o teroristický čin, jak se policie mylně domnívala, ale o vraždu. Policie poté profesorovi nabídne spolupráci, nebo lépe řečeno dá mu na výběr mezi spoluprací a pobytem ve vězení. Od té doby se tak Filip Koenig stává jakýmsi policejním konzultantem, který policii pomáhá s obtížnými případy.

Velká sledovanost prvního dílu

Kromě Vojty Kotka se v dalších rolích tentokrát skutečných policistů z oddělení vražd objevují Anna Polívková, Pavel Zedníček a Eva Burešová. Je tedy nasnadě, že seriál v sobě bude tak trochu kombinovat krimi a komedii. První epizodu, kterou uvedla televize minulou sobotu, sledovalo více než milion diváků, a nový seriál se tak stal na základě sledovanosti překvapivým vítězem svátečního večera.

Zdroj: csfd.cz, prima.iprima.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu