Dvojníci: S kým by si chtěl doopravdy Ondřej Sokol vyměnit život?

Komedie o tom, co se stane, když se nejenom setkají, ale hlavně vymění dva úplně odlišní, a přitom tak stejní muži. Na jedné straně zlodějíček, kterého nahánějí mafiáni kvůli velkým dluhům. Na druhé straně přeslušnělý středoškolský profesor, který snad pojem „krádež“ ani nezná. To bude ale muset brzo poznat, jelikož přebere místo právě po jeho dvojníkovi, slavnému zlodějíčkovi.

Ten se vydává za profesora a užívá si klidný život. Zatímco profesor musí pro mafii ukrást obraz, aby nechali jeho, a hlavně jeho dceru na pokoji. Jak tohle dopadne? No, ani výkon oblíbeného herce Ondřeje Sokola tento snímek ale nezachránil.

Kde se natáčelo?

Producent Miloslav Šmídmajer má velice oblíbené jedno město, a tím jsou Litoměřice. Mohli jste si toho všimnout již u filmu Probudím se včera, který zde také natáčel. I producent filmu, Tomáš Rontágl uznal, že je to velice pěkné město. No, alespoň Litoměřáci byli tedy tímto filmem potěšeni. Zatímco mafiánské doupě bylo vyrobeno v čističce odpadních vod v Bubenči, exteriéry se natáčely na Malé vodní elektrárně v Praze-Štvanici.

Jak prožíval natáčení Ondřej Sokol?

Natáčení tohoto snímku nebylo pro nikoho tak složité, jako právě pro našeho oblíbeného moderátora Ondřeje Sokola. Ten musel hrát totiž dvojroli. Prozradil, že se sice na natáčení nějak extra nepřipravoval, ale že ho překvapilo, jak náročné může být nahánět sám sebe s mečem po šatně. Nicméně v záběrech, kdy nejde vidět oběma dvojníkům do obličeje, byl použit IT specialista Michal Hýža. V reálu Ondřej Sokol přiznal, že kdyby mohl, tak by si vyměnil život s Donaldem Trumpem, nebo spíše s jeho ženou Ivankou. Nenáročné prání.

Petr Nárožný se pěkně zapotil

Je škoda, že se film divácky moc neuchytil, a to proto, že se v něm objevují docela velká jména, jako například Petr Nárožný, který si střihl roli mafiánského bosse. Předpokládáme ale, že na natáčení nemá ty nejlepší vzpomínky. To probíhalo totiž v létě v tom největším parnu, nicméně on, jako mafiánský boss, musel mít bezpodmínečně oblečenou černou bundu a upnuté kalhoty. Dokonce měl zakázáno ruce věšet dolů, jelikož mu z rukávů tekly čůrky potu.

Kdo od koho dostal pěknou ránu?

Nicméně vedle tohoto slavného herce se můžete těšit také na Milana Šteindlera, Petra Čtvrtníčka, Zuzanu Slavíkovou, Janu Bernáškovou, Miroslava Táborského či Miroslava Etzlera. Zrovna poslední zmiňovaný to se vžitím se do role trochu přehnal, a při natáčení „bojové“ scény s Jakubem Kohákem mu dal trochu větší dělo než všichni, hlavně tedy Jakub, čekali. Ten dokonce nějakou dobu odmítal tuto scénu s amatérským boxerem natáčet znovu.

Nakonec se to ale podařilo a Miroslavu Etzlerovi snad odpustil.

Zdroje: denik.cz, csfd.cz,

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT