Dvě nevěsty a jedna svatba: Jak to může dopadnout, když se dvě sestry perou o jednoho muže?

Svatba patří bezesporu mezi nejkrásnější a nejdůležitější okamžiky našeho života. Zároveň je s ní často spojeno i mnoho humorných historek, které se pak vyprávějí ještě dlouhou dobu po svatbě. Z těchto i mnoha dalších důvodů také vždy vznikaly a stále vznikají rovněž filmy se svatební tématikou. Před třemi lety k nim přibyla česká komedie s názvem Dvě nevěsty a jedna svatba.

Díky za Annu Polívkovou

Hlavní hrdinkou snímku je Marie, televizní moderátorka jednoho kutilského pořadu, kterou skvěle ztvárnila Anna Polívková, která má pro role podobného typu talent. Marie je totiž poměrně svérázná mladá dívka, které se nevyhýbají trapasy a v lásce nikdy neměla příliš štěstí. Když přijede na návštěvě k rodičům, rozhodne se znovu to zkusit se svým bývalým přítelem Jiřím. Ten je ale již snoubencem její sestry Karolíny. Z toho pak vyplývají nejrůznější více či méně humorné situace a peripetie, které diváka dovedou až ke šťastnému konci.

Nenáročný humor

Vzhledem k tomu, že scénáristou snímku je Marcel Bystroň, který stojí za filmy jako Kameňák 4 či Jak se zbavit nevěsty, a režisér Tomáš Svoboda, nečekejte od snímku příliš náročnou a inteligentní zábavu. Opak je pravdou. Film tak stojí především na oblíbených a známých hercích. V roli Mariiných rodičů se znovu představili Eva Holubová a Bohumil Klepl, diváci si jistě rodinku ve stejném složení vybaví i ze snímku Účastnici zájezdu, a dále Ester Geislerová v roli Maruščiny sestry, Jaroslava Plesl či Jan Dolanský.

Svatba jako vděčné filmové téma

Pokud jde o zahraniční snímky se svatební tématikou, jistě se vám vybaví Svatba mého nejlepšího přítele, Moje tlustá řecká svatba, Svatby podle Mary, Nevěsta na útěku či Válka nevěst. I v české kinematografii se ukrývají známé snímky jako Svatba jako řemen či Svatební cesta do Jiljí. Komedie Dvě nevěsty a jedna svatba ale jejich kvality bohužel nedosahuje.

Zdroj: csfd.cz, cervenykoberec.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu