Dvanáct měsíčků: Proč Roman Vojtek během natáčení vystřídal několik paruk?

Klasickou pohádku o Dvanácti měsíčcích zná každé malé dítě. Filmové zpracování známé pohádky režiséra Karla Janáka z roku 2012 se předlohy drží, je však zpracováno jinak, moderně a humorně. Jak dopadne souboj o ženicha, který se ani trochu ženit nechce? A dokáže hodná Maruška splnit všechny úkoly, které jí její zlá macecha poručí?

Kouzlo grafiky

Pohádka Dvanáct měsíčků se natáčela v Beskydech a ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm. Sídlo Dvanácti měsíčků a také hora, která se v pohádce objevuje, byly vytvořeny uměle. Posloužila k tomu grafika ve studiu České televize.

Kde jsou ty paruky?

Hlavní mužskou roli mládence Karla, který se vrací ze světa a představuje pro všechny dívky ideálního ženicha, si zahrál Roman Vojtek. Ten nosil během natáčení paruku. Vystřídat jich ale musel hned několik, protože se mu při natáčení neustále někam ztrácely.

Dlouhé natáčení

Natočit tuhle pohádku trvalo celé tři roky. Filmaře zrazovalo nejen počasí, ale také rozpočet, který se neustále navyšoval, a peníze docházely. Problém byl také se sněhem, když ho byl nedostatek, natáčení se muselo odložit – a tak pořád dokola. Nakonec se naštěstí pohádku podařilo úspěšně dokončit.

Dnes patří tato pohádka k české klasice, která prostě nesmí na Vánoce v televizi chybět.

Zdroje: Česká televize, FDB

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT