Druhý díl filmu Pacific Rim: Povstání vydělal 150 milionů dolarů. Přesto se slavný režisér svého místa vzdal

Mimozemšťané Kaiju se již v prvním díle snímku Pacific Rim nadělali dost neplechy na planetě Zemi, tuto hrozbu však speciální tým nakonec dokázal odvrátit. Tentokrát si však mimozemští tvorové přichystali větší oříšek. Tým pod vedením Johna Boyega a Scotta Eastwooda se pokusí zachránit planetu i celé lidstvo.

První režisér od vedení filmu odstoupil

Hned na začátku natáčení snímku Pacific Rim: Povstání náhle odstoupil režisér Guillermo del Toro a přenechal režisérskou židli Stevenu S. DeKnightovi, který film zdárně dokončil. Režisér Guillermo del Toro se vzdal režírování filmu z důvodu nabídky na film The Shape of Water. S ním také získal Oscara za nejlepší film.

Od prvního dílu se snímek liší v mnoha věcech

Navzdory přání všech fanoušků tohoto filmu se nakonec Charlie Hunnam nevrátil v pokračování jako Raleigh Becket. Jeden z dalších rozdílů, který od sebe dělí první a druhý díl, je také fakt, že pokračování neobsahuje závěrečné titulky. Přes všechny změny se ale snímek stal 11. nejvýnosnějším filmem roku 2018. K 25. březnu 2018 vydělal neskutečných 150,5 milionu dolarů.

Termín uvedení filmu do kin byl dvakrát změněn

Datum uvedení filmu na plátna kin byl nejdříve stanoven na 4. srpen 2017, ale záhy musel být změněn na 23. února 2018 kvůli dalším úpravám v postprodukci. Chvíli před premiérou musel být nakonec film posunutý ještě o měsíc, a tak skutečné uvedení do kin proběhlo až 23. března roku 2018.

Snímek byl velkou šancí pro jednu z hereček

Cailee Spaeny dostala ve filmu jednu z hlavnějších rolí, díky které získala velkou šanci ve své kariéře. Jednalo se totiž o úplně první celovečerní filmovou roli pro tuto tehdy 21letou herečku.

Tento dobrodružný film s velkým sci-fi příběhem je plný akčních scén a zajímavých kaskadérských kousků, díky nimž budete film doslova hltat od začátku do konce.

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu