Druhá řada seriálu Geniální přítelkyně je konečně k vidění na HBO a HBO GO

Na HBO a HBO GO je nyní k vidění dlouho očekávané pokračování italského dramatického seriálu Geniální přítelkyně. První řada seriálu, který je adaptací stejnojmenné knihy, se začala vysílat v roce 2018, a sklidila velký úspěch jak u diváků, tak i kritiků. Na druhou řadu jsme s napětím čekali i my. A povedla se opět skvěle.

Lila a Elena

Hlavními hrdinkami seriálu jsou dvě kamarádky Lila a Elena. Zatímco v první řadě ještě byly hodně mladičké, ve druhé řadě už dospěly, a zatímco Lila už je vdanou paní, Elena se i nadále věnuje převážně svému studiu. Druhá řada seriálu věrně kopíruje druhou knihu s názvem Příběh nového jména. Seriál je však vhodný nejen pro ty, kdo znají obě knihy, líbit se bude i těm, kdo knihy zatím nečetli.

Zrádná láska k jednomu muži

Přátelství dvou kamarádek je v druhé řadě seriálu ohroženo, komplikace přicházejí ve chvíli, kdy se obě zamilují do jednoho muže. Jejich cesty se tak na nějaký čas bohužel rozcházejí. Do pozadí komplikovaného vztahu dvou dívek pak vstupují také překotné proměny italské společnosti ve druhé polovině 20. století.

Celý příběh vypráví v první osobě retrospektivně Elena, která je již v důchodovém věku, a dozvídá se, že její kamarádka z dětství Lila zmizela a nikdo o ní nic neví. Zdá se, že Lila chtěla zmizet a vymazat tak svůj dosavadní život. Proto se Elena rozhodne velmi detailně sepsat celou historii jejich dlouholetého přátelství.

A tak, jako sklízela úspěch série první, určitě vás nezklame ani ta série. Dvě hlavní představitelky, herečky Margherita Mazzauccová a Gaia Giraceová ve svých rolích excelují.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT