Doktor od jezera hrochů je bláznivá komedie, která se točila ve skutečném pralese. Kde?

Když se natáčel film Doktor od jezera hrochů, mnoho herců bylo nadšeno a těšil se i filmový štáb. Jak by taky ne, když část natáčení probíhala v Nairobi. Kdo by se tam nechtěl podívat? Přesto to tam nikdo neměl jednoduché a všem mohlo jít i o život, kdyby nedodržovali jednu zásadní podmínku, která v Nairobi platila.

Natáčelo se v Nairobi

V den, kdy se začal natáčet snímek Doktor od jezera hrochů, se mnoho herců na tuto práci těšilo. Největší část filmu se sice točila v nemocnici na Bulovce a v jiných českých scenériích, ale přesto všechny čekala cesta do Nairobi. Po příletu do této krásné části světa však všichni museli zvládnout ještě dvanáctihodinovou náročnou cestu džunglí až do vesnice Itibo, která rozhodně nepatří do turistické oblasti, a tak herci i štáb mohli zjistit, jak to v této zemi ve skutečnosti funguje.

Filmaři museli být velmi opatrní

Celý filmový štáb zažil na vlastní kůži, že skutečný život místních obyvatel se opravdu značně liší od turistických částí. Nejbližší hotel byl odtamtud hodinu jízdy. Po celou dobu natáčení také museli všichni nosit holínky. Točilo se v opravdovém pralese, který je domovem hned několika druhů jedovatých hadů, a tak zde bylo velké riziko, že se někomu z nich stane nemilá nehoda – a opatrnost zde byla více než na místě.

Film byl kritiky rozcupován, ale lidem se líbil

Tento snímek, i přes krásnou scenérii, byl však filmovými kritiky rozcupován. Často jste mohli slyšet, že film je naprostým brakem a sebevraždou Zdeňka Trošky, který ho režíroval. Přesto měl obyčejný divák zřejmě jiný názor. Doktor od jezera hrochů byl v kinech tak navštěvovaný, že se tam udržel celých dlouhých třináct týdnů a dosáhl krásného výdělku 33,6 milionu korun. Na tuto částku dosáhne jen málokterý český film.

Čtěte také: Při natáčení filmu Experti,měl Michael Foret strach, že mu jeho filmová partnerka udělá „hrábě“.

Doktor od jezera hrochů poběží už dnes večer v televizi. Můžete se na něj podívat na TV Nova po osmé hodině večer.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT