Doktor Martin: Co bylo pro Miroslava Donutila během natáčení nejtěžší

Malá zapadlá vesnička v Beskydech a špičkový chirurg z Prahy, co zde má dělat obvoďáka. Doktor Martin Elinger to na svém novém působišti nebude mít vůbec jednoduché, na vesnici se totiž všichni znají a mají k sobě blízko. Jak si s tím arogantní doktor z města poradí a podaří se mu mezi místní zapadnout nebo si alespoň na nové prostředí zvyknout? Komediální seriál Doktor Martin natočil režisér Petr Zahrádka. Má dvě série a celkem dvaatřicet humorných epizod.

Malebná fiktivní vesnička

Filmaři si rádi vymýšlejí fiktivní místa a postavy, i v tomto seriálu se nesetkáváme se skutečnou beskydskou vesničkou. Protějov, ve kterém doktor Martin bojuje se svými novými pacienty a nabírá nové životní zkušenosti, je zcela smyšlený – a všechno dění se natáčelo v obci Velké Karlovice. Budova s doktorovou ordinací je zdejší přes 260 let stará římskokatolická fara.

Pán v obleku

Doktor Martin přijel z velkého města, je to elegán, a to za každého počasí. S tím měl jeho představitel herec Miroslav Donutil docela problém. Jeho postava je charakteristická i tím, že neustále chodí v obleku, a to za jakéhokoliv počasí. Co na tom, že je venku přes třicet stupňů, hlavní hrdina musí vypadat skvěle. Seriál se natáčel i v Beskydech, a to ve všech čtyřech ročních obdobích. Ať už bylo přes třicet stupňů nebo teploty klesly pod nulu, Miroslav Donutil prostě musel zvládnout nosit svůj oblek, což bylo opravdu těžké.

Bez Donutila by se nenatáčelo

Báječný český herec a bavič Miroslav Donutil si za svou kariéru zahrál pouze v pár seriálech. Od roku 1997 se například objevoval v Četnických humoreskách a od roku 1999 v Hotelu Herbich. Producent seriálu Doktor Martin měl od začátku jasno, kdo by měl ztvárnit hlavní roli a za hercem zašel s nabídkou, která se neodmítá. Měl totiž možnost koupit práva na anglický seriál, který měl v Evropě velmi kladné ohlasy a herci řekl, že je koupí pouze tehdy, bude-li hrát hlavní roli. A protože se scénář k seriálu Miroslavu Donutilovi líbil, s nabídkou souhlasil.

Natáčení seriálu začalo na jaře roku 2014.

Zdroje: Česká televize, CSFD

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT