Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana: Animovaný film, díky kterému se děti přiučí i několik informací z dějepisu

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana je počítačově animovaný sci-fi snímek z roku 2014 založený na postavách, které se již dříve objevily v populárním animovaném televizním seriálu společnosti DreamWorks Animation. Jde o snímek, který je určen nejen pro dětské diváky, ale i jejich rodiče. Od kritiků získal film většinou pozitivní recenze, které oceňovaly jeho humor, animaci, soundtrack i nenásilnou vzdělávací funkci. Úspěchu filmu jeho tvůrci následně využili k vytvoření seriálu s názvem Show pana Peabodyho a Shermana.

Pes jako rodič

Pan Peabody je nadaný geniální pes, který žije v podkrovním bytě v New Yorku a vychovává svého adoptivního lidského syna Shermana. Pro něj sestavil i speciální stroj času Časomat, s jehož pomocí lze cestovat dějinami. Jejich život se zdá bezchybný až do okamžiku, kdy se Sharman dostane do konfliktu se svou spolužačkou Penny Petersonovou. Sharman totiž Penny během konfliktu v sebeobraně pokouše a tomuto incidentu se následně začne věnovat nejen škola, ale také úřad sociálně-právní ochrany dětí, který má podezření, že Shermanovo chování je způsobeno tím, že ho vychovával pes.

Starověký Egypt

Peabody se snaží situaci vyřešit, neboť se obává, že mu úřad bude chtít Shermana odebrat. Pozve proto Penny i její rodiče na večeři, aby se usmířili. Penny během večeře ale označí Shermana za lháře, protože tvrdí, že zná historii z první ruky. Ten jí tak navzdory Peabodyho zákazu ukáže Časomat, ve kterém ji vezme do minulosti, konkrétně do starého Egypta. Situace se komplikuje, když se Penny má ve starověkém Egyptě v roce 1332 př. n. l. provdat za krále Tuta. Sherman se vrací zpět, aby získal Peabodyho pomoc. Penny zpočátku odmítá odejít, protože se domnívá, že po smrti krále získá jeho bohatství. Názor ale změní v okamžiku, kdy se dozví, že bude během svatby spolu s Tutem zabita.

Renesanční Florencie i trojská válka

Při pokusu o návrat jim dojde v Časomatu energie, a tak se zastaví v renesanční Florencii v roce 1508, kde se setkají s Leonardem da Vincim. Penny a Sherman při prozkoumávání da Vinciho půdy najdou jeho létající stroj. Penny Shermana pobídne, aby s ním letěl, což se mu podaří, než se zřítí. Zatímco da Vinci je nadšený, že přístroj funguje, Peabody je naštvaný, že se Sherman málem zabil a zároveň zničil historický artefakt. Kvůli sporu mezi Sharmanem a Pearbodym se následně Časomat zřítí do doby trojské války v roce 1184 př. n. l. Rozzlobený Sherman uteče, přidá se k vojsku krále Agamemnona a poté je společně s Penny uvězněn uvnitř koně. Peabody je sice zachrání, ale zároveň při tom zdánlivě umírá. Sharman se pak rozhodně s Časomatem vrátit do současnosti, a to konkrétně do doby několik minut před jejich odjezdem, aby mohl vše napravit, bez ohledu na Peabodyho dřívější varování, aby se nikdy nevracel do doby, kdy existovali.

Zdroj: mr-peabody-sherman.fandom.com, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu