Doba ledová: Mamutí drcnutí: Který známý astrofyzik dabuje jednu z postaviček?

Veverčák Scrat už je téměř ikonickou postavičkou a jeho honbu za žaludem, která nebere konce, zná téměř každý. Připomeňte si ho v dalším ze série filmů Doby ledové. Tentokrát s podtitulem Mamutí drcnutí. Věděli jste, že srandovní příběh této malé veverky je parodií hned na několik jiných sci-fi filmů?

Na scénu přichází bláznivý veverčák

Animovanou komedii natočil v roce 2016 režisér Mike Thurmeier a dabování se zhostili například Stephanie Beatriz, John Lequizamo či Denis Leary. Ve snímku se vám opět představí poblázněný veverčák Scrat, a tak se můžete těšit na jeho další příhody a honbu za neposlušným oříškem. Opět spustí sérii katastrof, a dokonce se mu povede ohrozit celou planetu. Mamutí rodinka je však opět připravena zasáhnout a pomoct.

Dabing si vyzkoušel i známý americký astrofyzik

Celosvětová premiéra filmu proběhla 19. června 2016 na filmovém festivalu v Sydney – a přinesla ccelou řadu zajímavostí. Například postava Bucka má svůj vlastní vnitřní hlas, který má perfektní znalosti z fyziky. Toto tvůrci filmu vymysleli na počest amerického astrofyzika Neila deGrasse Tysona. Ten ho dokonce dabuje. Ve snímku má tento vnitřní hlas také své jméno. Říká si podobně a to Neil deBuck Lasičkon.

Příběh veverčáka je parodií na jiné snímky

Příběh okolo veverčáka Scrata nemá být pouze vtipná vsuvka, jenž rozpoutá zápletku filmu, ale je to také parodie na několik sci-fi snímků. Například Alien, v překladu Vetřelec, natočený v roce 1979, Prometheus z roku 2012 či The Martian, který vznikl pouze rok před tímto filmem. Možná je jen škoda, že snímek nebyl oceněn na žádném filmovém festivalu.

Tato animovaná komedie je vhodný film pro celou rodinu. Budete se u něho bavit od začátku až do konce.

Zdroje: commonsensemedia.org, vox.com | foto: Twentieth Century Fox

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu