Dnes zemřeš!: Na plátně je vždy charakterním a bezchybným hrdinou. Co se ale o Stevenu Seagalovi říká ve skutečnosti?

V 80. a 90. letech celý svět miloval akční filmy, ve kterých se do sebe pouštěli hlavní hrdinové ovládající nejrůznější bojová umění. Jedním z nejúspěšnějších herců, kteří z této „mánie“ vzešli, byl Steven Seagal, který ovládal především japonské bojové umění aikido. K jeho nejznámějším snímkům patří Přepadení v Pacifiku, Aljaška v plamenech či Boeing 747 v ohrožení. Seagal na první pohled vypadá jako chladný, ale klidný a vyrovnaný sympaťák, ve filmových kruzích o něm ale koluje řada nepříliš lichotivých informací.

Lhal o svých zkušenostech s jakuzou i CIA

Během své kariéry herec vypustil z úst mnoho věcí, které se později ukázaly být nepravdivé. Jednou z těch nechvalně proslulých je jeho prohlášení, že během pobytu v Japonsku svedl s pomocí irské mafie bitvu s jakuzou. Další prokázanou lží bylo jeho tvrzení, že pomáhal školit agenty CIA. Steven v některých rozhovorech uvedl, že cvičil agenty CIA v boji zblízka, aby mohli bojovat proti teroristům.

Předstírá, že je odborník na meče

Steven Seagal miluje všechno asijské a vlastní i velkou sbírku východoasijských mečů. Z tohoto důvodu se považuje za odborníka na všechny meče a tvrdí o sobě, že ho pravidelně volají k ověřování pravosti mečů pro aukční síně. O tom ale neexistují žádné důkazy.

Trénink se zakladatelem aikida

Seagalovou „životní láskou“ je bojové umění aikido, kterému se věnuje od svých 13 let. Seagal kdysi uvedl, že získal sponzorský dar, aby mohl žít a trénovat v Japonsku se zakladatelem tohoto umění Moriheiem Uešibou. Problém je v tom, že Uešiba zemřel v roce 1969, což znamená, že Seagal by žil v Japonsku jako sedmnáctiletý.

Touha po mladistvém vzhledu

Steven Seagal si na svém vzhledu dával a dodnes dává velmi záležet, několikrát se sám označil za sex symbol. O to více ho trápí jeho vlasy. Zatímco v některých starších filmech je vidět jeho ustupující vlasová linie, v novějších zdá být sice plná, ale také jaksi namalovaná.

Byl obviněn ze sexuálního obtěžování a obchodu se ženami

12. dubna 2010 podala třiadvacetiletá Kayden Nguyenová u vrchního soudu v Los Angeles na Seagala žalobu a požadovala odškodné ve výši více než jednoho milionu dolarů. Ve své žalobě tvrdila, že se Seagal dopouštěl sexuálního obtěžování a nezákonného obchodování se ženami. Tři měsíce po podání žaloby Nguyenová bez vysvětlení žalobu stáhla. V listopadu 2017 ho ze sexuálního obtěžování obvinily herečka Julianna Marguliesová a modelka Jenny McCarthyová.

Vztah s Putinem a lobbing

Seagalovi bylo v listopadu 2016 uděleno ruské občanství poté, co v průběhu let absolvoval mnoho cest do Ruska a setkal se s prezidentem Vladimirem Putinem. Různá média uváděla, Seagal a prezident jsou přátelé, a Seagal dokonce prohlásil, že „by Putina rád považoval za bratra“. V roce 2013 se Seagal připojil k nově vzniklému ruskému výrobci střelných zbraní Orsis. Pomáhal s propagací společnosti a také lobboval za uvolnění amerických omezení týkajících se dovozu ruských sportovních střelných zbraní. Údajně též spolupracoval se společností na vývoji pušky s dlouhým dostřelem.

Zdroj: thethings.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu