Diana: Které herečky si v průběhu let zahrály roli osudem zkoušené princezny?

Diana, princezna z Walesu, by letos na začátku července oslavila 60. narozeniny. Život Lady Di ale vyhasl v srpnu roku 1997 při tragické autonehodě v Paříži. Její obliba ale neupadá ani téměř čtvrt století po její smrti. Důkazem je i nový snímek, který o této pozoruhodné ženě vzniká. V průběhu let její životní příběh inspiroval filmaře už mnohokrát. Které herečky se v roli královny lidských srdcích, jak se Dianě často přezdívalo, objevily?

Catherine Oxenberg (1982, 1992)

Herečka Catherine Oxenberg je jedinou herečkou, která hrála Dianu dvakrát. Stalo se tak v roce 1982 ve filmu Královská romance Charles a Diana, který zachycoval seznámení a svatbu královského páru, a poté o deset let později ve snímku Charles a Diana. Zároveň je jedinou herečkou, která má královské kořeny. Jejím otcem byl americký obchodník Howard Oxenberg, matkou jugoslávská princezna Jelisaveta Karadjordjevic. Herečku si čeští diváci nejvíce pamatují zejména ze seriálu Dynastie.

Serena Scott Thomas (1993)

Sereně Scott Thomas se dostalo cti hrát před kamerou jak členku britské královské rodiny, tak Bond girl. Britská herečka ztvárnila tuto roli ve filmu Diana: Její skutečný příběh, který byl adaptací slavné knihy Andrewa Mortona. O šest let později se jako doktorka Molly Warmflashová objevila po boku Pierce Brosnana v bondovce Jeden svět nestačí.

Julie Cox (1996)

Anglická herečka Julie Cox si princeznu Dianu zahrála ve filmu Zamilovaná princezna, který byl adaptací knihy Jamese Hewitta, armádního kapitána, který měl s Dianou v polovině osmdesátých let poměr.

Amy Seccombe (1998)

Role princezny Diany byla jednou z pouhých dvou rolí, které herečka ve své kariéře přijala. Hrála ve filmu Diana: Pocta princezně lidských srdcí, který vznikl necelý rok po Dianině tragické smrti.

Michelle Duncan (2005)

Název filmu O čem všem je láska v originálu Whatever Love Means, je převzat z neslavně věty, kterou použil princ Charles v rozhovoru o tom, co k princezně cítí. V příběhu, který se zaměřuje na vztah královského páru předcházející jejich svatebnímu dni, hraje Michelle Duncan. Herečku si můžete pamatovat i z řady dalších úspěšných snímků, například Pán času, Pokání či Bohemian Rhapsody.

Genevieve O’Reilly (2007)

Přibližně deset let po princezně smrti vznikl další snímek s názvem Diana: Poslední dny princezny, který se podrobně zaměřoval na dva poslední měsíce jejího života. Hlavní roli ztvárnila Genevieve O’Reilly, známá rovněž z filmů Matrix a Hvězdné války.

Nathalie Brocker (2007)

Film s kontroverzním názvem Vražda princezny Diany byl natočen televizí Lifetime podle knihy britského bulvárního novináře Noela Bothama a v roli princezny Diany objevila Nathalie Brocker.

Naomi Watts  (2013)

Naomi Watts měla tu čest zahrát si princeznu Dianu v první velkorozpočtové filmové adaptaci princeznina příběhu s prostým názvem Diana. Snímek je adaptací knihy Kate Snellové z roku 2001 Diana: Její poslední láska.

Emma Corrin (2019)

Postava princezny Diana se samozřejmě musela objevit i v populárním seriálu Koruna. Do té doby neznámá herečka Emma Corrin v roli lady Diany Frances Spencerové uchvátila svět a získala za roli dokonce Zlatý glóbus.

Kristen Stewart (2021)

V současné době probíhá natáčení dalšího snímku o životě princezny, hlavní roli ztvární Kristen Stewart. Snímek s názvem Spencer bude sledovat Dianu během vánočních svátků s královskou rodinou na panství Sandringham v době, kdy se rozhodne opustit manželství s princem Charlesem. Americká herečka je známá především jako Bella upírské ságy Stmívání.

Zdroj: newsweek.com

Autor: Martina Šťastná
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu