Dětská hvězda Monika Kvasničková. Trauma z dětství ji poznamenalo na celý život, později bojovala se závislostí

Do povědomí televizních diváků se zapsala nejvíce rolí Aleny Hajské ze seriálu My všichni školou povinní. Monika Kvasničková si sáhla na úplné dno a celý život ji provázelo dávné trauma, které prožila jako malá dívka, přesto všechno zvládla a dnes žije spokojeným životem.

Poprvé před kamerou

Na první konkurz ji vzala babička, šlo o televizní inscenaci Kam uhnout očima. Od té doby se jí otevřely dveře k zajímavým dětským rolím, účinkovala také v televizních zábavných pořadech a kabaretech. Její nejslavnější rolí je bezpochyby dcera učitelky Hajské v seriálu My všichni školou povinní. Jako školačka Alenka byla nezapomenutelná, hrála slušnou jedničkářku, ale ve skutečnosti taková rozhodně nebyla. Sama střední školu opustila ještě před maturitou.

Utekla k divadlu

Navštěvovala konzervatoř, díky svému talentu hodně hrála divadlo a pak přišla nabídka přímo ze slavného Semaforu. Tu neodmítla a do školy už se nevrátila. Stala se rychle slavnou a jak už to tak u dětských hvězd bývá, svou slávu neustála a rozhodla se odejít do Spojených států.

Cestovala, a během návštěvy Indie se zamilovala. Ze vztahu vzešel i syn Simon. Jenže jejího muže pak zatkla policie za pašování drog, a to byl pro ni šok. Monika se proto vrátila zpět do Česka, kde se uchýlila k mamince. Ta se starala o svého vnuka a zlomená Monika se potýkala s depresemi a závislostí na alkoholu.

Nová láska, nový život

Ze všeho ji nakonec dostal její současný manžel, se kterým má druhé dítě. Monika se nyní úspěšně věnuje jejich společnému centru kreativity pro děti. Žije spokojeným rodinným životem v Praze a nic jí neschází.

V dětství to ale herečka neměla také vůbec snadné, když jí byly tři roku, její sestra jedla hroznové víno a zaskočila jí pecka. Holčičku se nepodařilo zachránit a tato rodinná tragédie ji provázela po celý život. Rodiče na ni byli příliš opatrní a ona tím vším trpěla.

Dnes je pro ni nejlepší terapií především malování.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu