Deník Bridget Jonesové: Věděli jste, že zvíře na vánočním svetru Marka Darcyho není sob, ale los?

Už je to dvacet let od okamžiku, kdy do kin vstoupila legendární romantická komedie Deník Bridget Jonesové s Renée Zellwegerovou v hlavní roli. Ta navíc nedávno prohlásila, že i po dvou volných pokračováních filmu, které vznikly v roce 2004 a 2016, je otevřená tomu, si slavnou roli zopakovat i počtvrté. Pokud vás Bridget i po letech okouzluje svou nešikovností i problémy, možná vás potěší několik zajímavostí, které se ke snímku natočenému podle stejnojmenné knihy Helen Fieldingové vztahují.

Ikonická scéna s tyčí se do filmu málem nedostala

Jednou z nejznámějších scén filmu je ta, ve které Bridget sjíždí po hasičské tyči. Tato scéna se ale ve filmu vůbec nemusela objevit. Herečka totiž před časem prozradila, že v den, kdy se natáčely scény v hasičské stanici, jim na natočení záběru, jak sjíždí po tyči do kamery, nezbyl čas. Bylo jí to líto, ale nemohla s tím nic udělat. Později při dotáčkách si ale herečka všimla, v jedné místnosti se nachází tyč, která by se k dotočení scény dala využít. Jak si usmyslela, tak se také stalo.

Vánoční svetr Marka Darcyho

Jedním z nezapomenutelných modelů, který je s filmem spojený, je vánoční svetr, který má na sobě Colin Firth v roli Marka Darcyho. Během natáčení Sharon Maguireová požádala několik desítek profesionálních pletařek, aby přišly s nápady na vhodný design tohoto svetru. Problém byl, že všechny návrhy byly příliš hezké a málo vtipné. Nakonec se tvůrci rozhodli, že humor svetru dodají tím, že typického vánočního soba nahradí losem. Mimochodem sám Firth příliš velkým fanouškem svetru nebyl. Přiznal se, že toho, že je to los, nikoli sob, si ani nevšiml. Navíc mu ve svetru během natáčení bylo neustále horko.

Colin Firth a pan Darcy

Deník Bridget Jonesové nebyl první film, ve kterém Colin Firth hrál pana Darcyho. O šest let dříve ho ztvárnil i v minisérii BBC Pýcha a předsudek.

Zellwegerová strávila tři týdny v londýnském nakladatelství

Než začala hrát Bridget, strávila Renée Zellwegerová tři týdny prací v nakladatelství Picador, které vydalo stejnojmenný román, aby se na roli připravila. Kromě její nadřízené Camilly Elworthyové o tom, že je vlastně filmovou hvězdou v utajení, nikdo jiný nevěděl. Později Elworthyová uvedla, že herečka byla na jedné schůzce tak užitečná, že zástupkyni nakladatele napadlo, že by ji měli opravdu zaměstnat.

Inspirace filmem Život je krásný

Napadlo vás někdy, že romantické sněžení na začátku a na konci filmu bylo inspirováno kultovním vánočním filmem Život je krásný z roku 1946? Režisérka Sharon Maguireová se k tomu otevřeně přiznala s tím, že chtěla filmu dodat pohádkový nádech.

Zdroj: mentalfloss.com, mamamia.com.au

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu