Čtvrtá hvězda: Jak se měl divácky úspěšný seriál původně jmenovat?

Český komediální seriál Čtvrtá hvězda z roku 2014 vypráví příběh nového hotelového nočního recepčního Štěpána, který se zakouká do své kolegyně Pavlínky – a společně s diváky se postupně seznamuje s dalšími pracovníky hotelu i tím, jak to tam vlastně funguje. Tříhvězdičkový hotel Meteor je plný zajímavých lidí se zajímavými životními příběhy.

Okamžitý úspěch i nový seriál

Čtvrtá hvězda u diváků bodovala od samého začátku, stačilo odvysílat prvních pět dílů a diváci už svými ohlasy dokázali přesvědčit producenty České televize, aby byl vytvořen další seriál. Producenti se dohodli opět s Dejvickým divadlem a vznikl seriál Dabing Street.

Osvědčená parta

Většina herců ze seriálu Čtvrtá hvězda již s režisérem a scénáristou Janem Prušinovským točila seriál Okresní přebor z roku 2010. V obou seriálech se objevili Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Ivan Trojan, Marek Taclík a Pavel Šimčík. Ve Čtvrté hvězdě se pak objevují i herci z o dva roky staršího filmu Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka. Jde o Miroslava Krobota, Jaroslava Plesla a Václava Neužila. Jediný David Novotný si zahrál jak ve filmovém, tak i seriálovém Okresním přeboru a zároveň i ve Čtvrté hvězdě. Tomu se říká sázka na jistotu.

Kdo si zahrál v komparzu

Kromě herců z Dejvického divadla se v sitcomu objevují i ostatní zaměstnanci divadla, zastali totiž komparz. V něm se dokonce objevila i ředitelka divadla Eva Kejkrtová Měřičková. Ta se ale na obrazovky nakonec bohužel nedostala, protože její záběr byl sestříhán. V menších epizodních rolích je ale možno zahlédnout scénáristy Čtvrté hvězdy Jana Prušinovského s Petrem Kolečkem. Ve dvanácté epizodě jsou to ti rozzlobení tenisté, kteří čekají na kurt.

Jak se bude jmenovat?

V seriálu vidíme hotel tříhvězdičkový, ze kterého by se měl stát hotel čtyřhvězdičkový a odtud pochází také jeho název. Původně se měl však seriál jmenovat Hotel Meteor.

Budova, která je v seriálu vidět jako průčelí hotelu Meteor, je ve skutečnosti bývalá Městská knihovna, která se dokonce nabízela k pronájmu, a to v době uvedení seriálu na obrazovky.

Ve Čtvrté hvězdě si společně zahráli Miroslav Krobot se svou dcerou Lenkou Krobotovou.

Zdroje: Česká televize, Wikipedia, CSFD

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu