Čokoláda a další filmy, které vám osladí život

Máte slabost pro čokoládu? Rozhodně v tom nejste sami. Čokoládu často vidíme také ve filmech, a to zdaleka nejen jako pochoutku, jejíž konzumace pomáhá hlavní postavě zvládnout problémy. Pro všechny milovníky čokolády existuje v kinematografii několik „čokoládových“ snímků, které potěší jejich smysly. Zvlášť, kdy si sledování filmu zpříjemníte kouskem té vaší nejoblíbenější čokolády.

Čokoláda

Pohádka pro dospělé, která vypráví příběh o potulné čokolatiérce Vianne Rocher v podání Juliette Binoche a její dceři Anouk, které přijely do poklidného fiktivního francouzského městečka otevřít svůj obchod s čokoládou. Je to náročný úkol, protože konzervativní městečko nezná nic jiného než nenávist, apatii a slovo Bible. Postupem času se ale obchod stává oblíbeným místem setkávání místních obyvatel, kde každý dostane šálek lahodné horké čokolády a další sladkosti podle své chuti. Čokoláda zde ale navíc získává neobvyklý metaforický smysl jako ztělesnění chtíče a pokušení.

Karlík a továrna na čokoládu

Snímek z roku 2005 je pravděpodobně dalším, který vás v souvislosti s čokoládou napadne. Děj se točí kolem Karlíka Bucketa, který se stane jedním z pěti nejšťastnějších dětí na světě, které vyhrály v loterii vyhlášené Willym Wonkou, excentrickým majitelem největší továrny na čokoládu. Dostane tak šanci dostat se do svatyně čokoládového průmyslu. Fantastický příběh natočený podle knihy Ronalda Dahla má díky jedinečnému stylu Tima Burtona neobyčejné kouzlo nejen pro děti. Nemluvě o skvělém výkonu Johnnyho Deppa v roli potrhlého Willyho Wonky.

Láska s vůní čokolády

Děj tohoto čokoládového filmu se točí kolem dvou nesmělých jedinců. Jean-René a Angélique jsou dva čokolatiéři s mimořádně plachou povahou. Pracují ve stejné továrně na čokoládu, znají se od vidění, už dlouho jsou do sebe zamilovaní, ale ani jeden z nich není schopen udělat první krok. Láska s vůní čokolády je sladký film ve všech ohledech, něžný francouzský milostný příběh s obrovským množstvím čokoládových dezertů.

Jako voda na čokoládu

Hlavními hrdiny tohoto mexického milostného příběhu jsou Tita a Pedro, dva mladí lidé, kteří k sobě chovají romantické city a chtějí se vzít, ale není jim to dovoleno. Jediné, co Titě zbývá, je vařit svá neuvěřitelné čokoládové pochoutky a vyjadřovat jimi svou lásku. Poselství filmu je patrné již z jeho názvu, lásku potřebujeme ve svém životě stejně jako vodu k přípravě horké čokolády. Film byl natočen podle knihy Laury Esquivelové, jak film, tak původní předloha vznikly v žánru magického realismu, který okamžitě evokuje pocit, že se v něm potuluje duch Gabriela Garcíi Márqueze.

To je vražda, napekla: Záhada čokoládových sušenek

Hannah Swensenová, chytrá a pozitivní dáma, vlastní v Minnesotě pekárnu. Práce ji baví a dobře vydělává, přičemž její výrobky jsou známé i za hranicemi státu. Jednoho dne objeví tělo svého poslíčka Rona a na místě činu jsou všude čokoládové lupínky. Jedná se o lupínky, které se používají k přípravě jejích proslulých čokoládových sušenek. Mezi ostatními čokoládovými filmy tento kousek vyniká svým žánrem. Pro většinu z nás se čokoláda spojuje především s dětstvím nebo láskou. Zde se naopak čokoládové sušenky staly součástí napínavého detektivního příběhu.

Zdroj: cocoaandheart.co.uk, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu