Co kdybyste byli jediní, kdo si pamatuje Beatles? Cesta ke slávě je volná

Představte si, že jste nepříliš úspěšný muzikant, kterému se nedaří vydobýt si své místo na výsluní. Najednou se vám ale naskytne životní příležitost – jednoho rána celý svět zapomene na The Beatles – samozřejmě kromě Vás.

Kdo to jsou ti brouci?

Paul, George, John a Ringo – tato slavná jména najednou zmizí z povrchu země. Nikdo neví, kdo byli a nikdo neví, proč by měl znát nějaké Brouky. Tedy kromě hlavního hrdiny. Tím není nikdo jiný než neúspěšný písničkář, který se bez úspěchu snaží prosadit na hudební scéně. Najednou je to jednoduché – nejúspěšnější písničky všech dob čekají, aby je zase někdo představil světu. Po té nejslavnější je pojmenován i celý film – Yesterday.

Z obyčejného písničkáře je najednou slavný génius. Získal víc peněz, než si vůbec dokázal představit, ale něco je špatně. Zdá se, že mu chybí to zásadní – láska.

Režisérem filmu je Danny Boyle, který režíroval filmy jako Trainspotting nebo Milionář z chatrče. Za scénářem stojí autor scénáře filku Láska nebeská – Richard Curtis. V hlavních rolích pak můžeme vidět:

  • Himeshe Patela
  • Lilly Jamesovou
  • Eda Sheerena

Romantická hudební komedie má premiéru 27. června 2019.

Hudební ikony

Anglická rocková kapela z Liverpoolu, která si říkala The Beatles, se proslavila v 60. a 70. letech. Kytarista John Lennon, zpěvák a baskytarista Paul McCartney, sólový zpěvák George Harrison a bubeník Ringo Starr výrazně ovlivnili hudební scénu.

K jejich rozpadu došlo v roce 1970. První oficiálně odešel Paul McCartney, ale ve skupině vládly dlouhodobé neshody – traduje se, že především kvůli Yoko Ono, manželce Johna Lennona.

Připomeňme si pár jejich největších hitů. Stáli například za písničkou All you need is love (což zjistí i hlavní hrdina komedie Yestarday), I want to hold your hand, Here comes the sun, Hey Jude, nebo legendární Let it be.

Co vy a The Beatles? Patříte mezi jejich fanoušky nebo znáte jenom pár písniček, kterým se nedalo vyhnout? Využili byste příležitosti stejně jako hrdina filmu?

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT