Co je nového u krásné Hermiony? Bude z ní „malá žena“!

Emma Watson je jednou z nejoblíbenějších současných hereček. Kdysi malá holčička, která hrála chytrou Hermionu v Harrym Potterovi, se objeví v další filmové adaptaci slavné knihy – tentokrát jde o světovou klasiku Malé ženy.

Malé velké ženy

Kniha Malé ženy od Louisy May Alcottové je již světovou klasikou a dočkala se mnoha zpracování (mimo jiné i seriálového). Děj se odehrává se v Americe a vypráví o osudech jedné rodiny za doby občanské války. Otec rodiny bobuje ve válce a doma zůstaly jenom ženy – matka a jejich čtyři dcery. Nezkrotná Jo, která se na svou dobu narodila možná příliš brzy, pokorná a milá Beth, zhýčkaná, ale hodná Amy a hezká, něžná Meg. Kniha sleduje jejich osudy od dětství až do dospělosti.

Čím bude nové zpracování opravdu nové? V hlavní řadě by se film měl zaměřit spíše na téma než na jednoduché vyprávění. Taky by se měl týkat více dospělého života dívek. Taky nesmíme zapomenout na to, že obsazení bude opravdu hvězdné. V hlavní mužské roli – chlapce, s kterým dívky vyrůstaly – Laurieho Laurence – se představí Timothée Chalamet. Mimo jej uvidíme:

  • Emmu Watson jako Meg Marchovou
  • Saoirsu Ronan jako Jo Marchovou
  • Florence Pugh jako Amy March
  • Elizu Scanlen jako Beth March

Nové zpracování knihy Malé ženy můžeme v kinech očekávat od 5. 3. 2020.

Kouzelná kariéra Emmy Watson

Herecká kariéra Emmy Watson začala opravdu zářivě. Už jako holčička byla jedna z nejznámějších žen na světě. Naštěstí se ale nenechala zastínit jednou rolí a brzy po skončení Harryho Pottera se začala objevovat v zajímavých filmech. Zmiňme třeba Charlieho malá tajemství z roku 2012 nebo až magicky zpracovaný film Kráska a zvíře z roku 2017. Z vážnějšího soudku byl epický snímek Noe (2014), kde hrála opět jednu z hlavních postav.

U herectví ale její aktivita nekončí. Je známá tím, že spolupracuje s neziskovými organizacemi a není jí cizí ani charitativní pomoc.

Která její role je nejvíce líbila Vám?

 

 

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT