Co dnes dělá a jak žije Andrea Černá – princezna ze mlejna?

Všichni nejspíš znáte pohádku o sličném mladíku Jindřichovi, který se vydá do světa vysvobodit zakletou princeznu. A během své cesty se ocitá ve strašidelném mlýně ve společnosti krásné Elišky, o kterou jeví zájem nejenom lesní strašidla, ale také bohatý knížepán…

I když Andrea Černá ztvárnila mnoho dalších divadelních rolí, v našem povědomí zůstává především Eliškou, Princeznou ze mlejna. Tato popularita však herečce není na obtíž „Je samozřejmě příjemné vidět, že vaše práce má smysl,“ řekla.

Jak Andreu režizér pohádky, Zdeněk Troška, objevil? Potkali se na chodbě, když byla Andrea ve druhém ročníku konzervatoře, pozval ji na konkurz a role byla její.

Jaká je Andrea Černá v soukromí?

Narodila se v Karlových Varech. Absolvovala Pražskou konzervatoř a poté 19 let hrála v Divadle J. K. Tyla v Plzni, kde si zahrála ve více než šedesáti dramatických i komediálních rolí. Nyní účinkuje v Divadle na Vinohradech a spolupracuje s rozhlasem a televizí.

Andee je 43 let, je bezdětná a svobodná. Sama sebe označuje za introverta, kterého popularita svým způsobem zaskočila.

O Andree se říká, že se jí osobní štěstí vyhýbá a že žije sama, jako kůl v plotě…

Co na to herečka? „K tomu mohu říct jen to, že pokud nikde veřejně nepropírám, kdo je u mě doma, ještě to neznamená, že žiju jako kůl v plotě. Jen mi nepřijde vkusné o tom mluvit veřejně. Každý máme nárok na své soukromí.“

Drobné chyby dělají film Na samotě u lesa ještě laskavějším. Jaké to jsou?

A jak vidí dál herečka svůj profesní život? I když prchnout z herecké scény nehodlá, píše si říkanky a básně do šuplíku a nevylučuje, že je v budoucnu vydá. 

Jak říká Andrea Černá – „Nikdy neříkej nikdy.“

Autor: Katka Procházková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu