Chystáte se na dovolenou k moři? Na tyhle filmy o žralocích se před ní raději nedívejte.

Co by byly filmové prázdniny bez nějakého povedeného filmu o žralocích, kteří útočí na kdeco a sežerou kdekoho. Přinášíme vám tipy na ty nejpovedenější filmy o žralocích zabijácích, které se vám zaručeně budou líbit. Ovšem před dovolenou u moře je raději vidět nechtějte – po zhlédnutí vám už třpytivá mořská hladina tak lákavá určitě nepřijde.

Čelisti (1975)

Nejslavnější a snad nejoblíbenější film o žralocích. Legendární snímek, který vyšvihl na vrchol dnes jednoho z nejslavnějších a neuznávanějších režisérů – Stevena Spielberga. Film je adaptací knihy Petera Benchleyho. Na obyvatele přímořského městečka Amity útočí velký bílý žralok přímo v letní sezóně a tak má místní policejní šerif Brody co dělat, aby zachránil, co se dá.

Starostovi se moc nelíbí, že by měl zavřít pláže v hlavní koupací sezóně a tak se snaží spíše dělat, jakože nic. A tak sám Brody dává dohromady tým, se kterým se rozhodně vyrazit na lov nebezpečného žraloka. Film získal tři Oscary – za hudbu, střih a zvuk. Film je dnes považován za naprostou klasiku a k létu už tak nějak patří.

Surfařka (2011)

Film, který byl natočen podle skutečných událostí, ukazuje skutečné nebezpečí pro člověka těchto obrů z hlubin. Bez příkras a přehnaných filmových efektů představuje příběh talentované mladé surfařky Bethany. Ta se na svém surfu jednoho dne střetne se žralokem, a i když si život zachrání – přijde o ruku. Zhroucená mladá dívka bojuje s nepřízní osudu i depresemi ze zkaženého života.

Jako nadějná mladá surfařka se nechce smířit s tím, že by se už nikdy na prkno neměla postavit a tak zabojuje. Po nějakém čase se odváží na moře znovu vydat a všem tak dokáže, že surfovat může dále i s jednou rukou. Dojemné a inspirativní drama se vám určitě bude líbit. V hlavní roli se objevila Anna Sophia Robb a její rodiče si zahrály Helen Hunt a Dennis Quaid.

Útes smrti (2010)

U sledování toho filmu budete sedět jako zařezaní a sledovat, jak to bude dál. Když vezmete v úvahu, že je snímek natočený podle skutečných událostí, dost pravděpodobně se vám čelo orosí ještě víc. Mrazivý thriller natočil zkušený režisér Andrew Traucki. Skupina přátel se v něm vydává na moře a při cestě do Indonésie si chce užít hlavně spoustu zábavy. Té si ovšem moc dlouho neužijí.

Loď jde ke dnu a navíc se z hlubin vynoří nezvaný návštěvník v podobě velkého a hlavně hladového žraloka. Zálusk má na celou partičku a skupinka má jedinou možnost, jak se pokusit zachránit. Vylézt na drobné útesy, které vykukují z mělkých vod u pobřeží nedalekého ostrova. Jak to asi celé dopadne, co myslíte? Jestli chcete vědět, komu se podaří zachránit – určitě si snímek pusťte.

Filmy o žralocích to nemusí jen něco ve stylu béčkového Žraločího tornáda, s nepřirozenými, nepovedenými a velice přehnanými efekty. Přesvědčte se sami a zkoukněte tyhle snímky  – pokud se nebojíte.

Autor: Karel Mareš
zavřít reklamu