Chalupáři: Kolik peněz si vydělal Menšík a proč Sovák nikdy nesundal čepici?

Každý film i seriál, který byl natočen, s sebou nese řadu tajemství a zajímavostí. Nejinak tomu je také u nestárnoucího seriálu Chalupáři, jenž je nyní opět vysílán v televizi. Přečtěte si, proč Sovák nikdy nesundal svou rádiovku a kdo řídil autobus, i když ve skutečném životě neměl řidičské oprávnění.

Bez rádiovky nedal Sovák ani ránu

Evžen Huml, kterého si zahrál Jiří Sovák, v seriálu nikdy nesundává svou čepici. Toto si vymyslel sám herec, jenž se inspiroval knihou Betty McDonaldové – Vejce a já, kde pan Kettl leží v posteli ve svém klobouku a nechce ho sundat z důvodu, aby mu nestydla hlava. V seriálu Chalupáři proto máte jen jedinou příležitost vidět Humla bez čepice, a to na promoci svého vnuka. Celá scéna trvala pouhých 12 vteřin.

Co dnes dělá a jak žije Andrea Černá – princezna ze mlejna?

Sovák dostal svou roli na poslední chvíli

Jiří Sovák však původně neměl Evžena Humla vůbec hrát. Tato role byla nabídnuta nejprve Jaroslavu Marvanovi. Ten ale bohužel krátce před začátkem natáčení náhle zemřel, a tak režisér František Filip roli na poslední chvíli musel přeobsadit. Jeho volba však nebyla vůbec špatná, protože Sovák zahrál Evžena Humla naprosto excelentně, a právě i díky němu dosáhl seriál Chalupáři takového úspěchu.

Další zajímavosti

  • Kemr a Sovák si vydělali za své role 70 000 Kčs, Menšík na tom byl lépe. Na účet si připsal 108 000 Kč.
  • Vladimír Menšík si zahrál řidiče autobusu, ale ve skutečném životě jej řídit neuměl.
  • Úvodní znělku nazpíval Matuška. Nějakou dobu se však hrála bez jeho hlasu, protože emigroval do USA.
  • Hana Maciuchová hrála osmnáctiletou kadeřnici, i když ve skutečnosti jí bylo už třicet let.
  • Ve vesnici Višňová, kde se seriál natáčel, dodnes vzpomínají na to, jak během natáčení nesměly jezdit traktory a štěkat psi.
Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT