Cestopisné filmy pro letní večery v přítomnosti odvážných cestovatelů

Rádi listujete v atlase a sledujete dokumenty o zajímavých místech naší planety? Tak to se vám určitě budou líbit cestovatelské filmy, ve kterých hlavní hrdinové často jen s batohem na zádech procestují kus světa. Teplé letní večery jsou k takové podívané jako stvořené.

Století Miroslava Zikmunda

České průkopníky v cestování – Zikmunda a Hanzelku zná snad každý. Pokud vás zajímá něco víc o jejich dobrodružných cestách i o jejich zajímavých životech bude se vám líbit tento dokument oceněný i Českým lvem. Naši nejznámější cestovatelé 20. století popisují své expediční cesty, dokument vyšel také v knižní podobě a kromě jiného se v něm dozvíte i hodně zajímavostí ze života Miroslava Zikmunda – muže, který poznal celý svět.

Pláž

Kultovní cestovatelský film s Leonardem Di Capriem vás přenese do Thajska. Mladý muž Richard se rozhodl vzít batoh na záda a prozkoumat krásy světa. Do Thajska přijíždí hledat nové dobrodružství – to, najde a možná ještě větší než vůbec čekal. V Thajsku se potká s francouzským párem hledající stejné dobrodružství, a když mu poněkud pomatený, drogami omámený Duffy vypráví příběh o tajemném ostrově, který je rájem na zemi a podstrčí mu mapku, kde se ostrov nachází, rozhodne se dvojici přemluvit ke společné cestě za jeho objevením. Trojice na místo skutečně dorazí, ovšem poprat se s nástrahami místních dobrodruhů nebude tak snadné – jak se jim to podaří? To se podívejte.

Sedm let v Tibetu

Film s buddhistickou atmosférou vyšel i v knižní podobě a je založen na skutečných událostech. Jde o chytlavý životní příběh rakouského horolezce Heinricha, který se rozhodl za každou cenu zdolat nejvyšší vrchol Himaláje. Ocitne se v Tibetu, kde se setká s Dalajlámou a stanou se z nich přátelé. Ve snímku nechybí kromě nádherné přírodní scenérie také humor a příběh skutečné lásky. V hlavní roli se objevil Brad Pitt, který se, se svou rolí popasoval naprosto skvěle.

Divočina

V tomto snímku se v hlavní roli představí Cheryl, která už má po krk svého života, cítí se hrozně, má pocit, že vůbec nic se jí nedaří, a že jí život protéká doslova mezi prsty. V hlavní roli se objevila křehká pravá blondýnka Reese Witherspoon a role ji překvapivě dokonale sedla. I když Cheryl nemá žádné zkušenosti s divokou přírodou, rozhodne se, že zdolá sama nejdelší a nejobtížnější stezku v celé Americe – Pacific Crest Trail.

Během cesty bude mnohokrát doslova na pokraji svých sil, ale vždy se posbírá a trasu nakonec úspěšně dokončí. Film vás naprosto uchvátí nejen svou dechberoucí přírodou, ale hlavně sílou hlavní hrdinky, která má mnohokrát chuť to vzdát, ale nedá se zlomit. Přemůže strach, vztek, bolest i samotu, aby se na konci stala silnější než když před tím.

Možná vás filmy také inspirují k uskutečnění vašeho tajného snu.

Autor: Karel Mareš
zavřít reklamu