Carlo & Malik: Nesourodá dvojice detektivů, ve které se jeden snaží odhalit temné tajemství toho druhého

Poslední dobou je televize plná nejrůznějších kriminálních seriálů. Těžko říct, co přesně stojí za tím, proč jsou v dnešní době seriály a minisérie tohoto typu tak populární, ale oblibě se těší po celém světě. Kromě českých a amerických kriminálek jsou u nás poslední dobou k vidění i nejrůznější detektivní série pocházející ze skandinávských zemí. My si ale dnes přiblížíme ne tak známý italský krimi seriál Carlo & Malik, který se odehrává v Římě.

Rodinné tajemství elitního detektiva

První řada seriálu je k vidění na Netflixu a na základě ohlasů diváků se zdá, že i italský styl se českým divákům poměrně líbí. Hlavní postavou je zkušený policejní inspektor Carlo Guerrieri, který patří ke špičce místní policie. Okolí ale netuší, že sám ukrývá poměrně temné tajemství, které se týká jeho bývalé manželky. Jeho dcera Alba i okolí si myslí, že Carlova žena tragicky zahynula, když byl dceři jeden rok. Jak se ale v průběhu série postupně dozvídáme, není to tak úplně pravda.

Podaří se Malikovi odhalit pravdu?

Stíny minulosti začínají pomalu vyplouvat na povrch, především tehdy, když se do zdánlivě uzavřeného případu vloží nová posila místního oddělení policie Malik Soprani. S ním se do seriálu dostává i další téma, konkrétně rasové předsudky a diskriminace. Malik je totiž původně imigrant pocházející z Afriky. I když na jednu stranu se v mnohém rozdílná dvojice Carlo a Malik na profesní úrovni respektuje, na straně druhé jejich vztah komplikuje to, že Malik se zajímá o věci, o které by neměl. Zároveň navazuje milostný vztah s Carlovou milovanou dcerou Albou. Té rovněž slíbí, že přijde na to, jak to ve skutečnosti s její matkou bylo. Zde se sluší říct, že to se Malikovi podaří v první sérii jen částečně, celý příběh ústřední trojice se uzavře až v průběhu druhé série, která ale prozatím na českém Netlixu k vidění není.

Zdroj: cinematographe.it, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu