Britannia: Historicko-fantastická sága, která se snažila napodobit Hru o trůny

Bitvy, podříznutá hrdla, zrazená loajalita, vypálené vesnice, čarodějnictví i děsivé nadpřirozené bytosti. Vítejte v Británii v prvním století našeho letopočtu, kdy se zdejší území Keltů snaží dobýt expandující Římané. Pokud máte rádi snímky, ve kterých se mísí historie, fantasy a dobrodružství, americko-anglický seriál Britannia, jehož tři řady jsou ke zhlédnutí na HBO GO, je pro vás tím pravým.

Spousta bitev i kouzel

Seriál se od samého začátku nestydí prolévat krev. Ještě předtím, než vyrazí se svou římskou armádou dobýt Británii, se obávaný generál Aulus Plautius bezcitně postará o to, aby čtyři zajatí dezertéři z jeho řad byli náležitě potrestáni. A pak už je vše připraveno k bitvám mezi těmito dvěma velkými „národy“. To ale není všechno, protože i uvnitř Británie existují různé bojující kmeny. Spojí se však tito odvěcí nepřátelé, aby ochránili své království, když se blíží římská hrozba? Mystičtí druidové a jejich kouzla, která jsou v Británii dodnes v centru pozornosti, přidávají do seriálu magii a strašidelnost.

Ženská síla

Seriál je zajímavý i tím, že v centru pozornosti stojí ženské hrdinky. Kromě princezny Kerry, která se snaží spojit roztříštěné keltské kmeny, je jednou z nich nepochybně i nelítostná královna Antedia v podání Zoe Wanamakerové. Zatímco v prvních dvou řadách jsme ji viděli drženou v zajetí, ve třetí sérii se vydává na zcela jinou a vzrušující cestu, a diváky tak čeká spousta akce.

„Česká Britannia“

První řada seriálu je navíc pro české diváky zajímavá i tím, že se natáčelo převážně na území České republiky. Natáčení se rovněž účastnilo i mnoho českých kostymérů, rekvizitářů a komparsistů. Kromě barrandovských filmových studií se natáčelo například v lomu Velká Amerika nedaleko Karlštejna, kde byl postaven i legendární Stonehenge, nebo na Hrubé Skále v Českém ráji. Druhá a třetí řada se natáčela již pouze ve Velké Británii.

Zdroj: theguardian.com, hbogo.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu