Bridgertonovi: Pohádka pro dospělé, díky které na chvilku zapomenete na nepříjemnou realitu

Chcete prostřednictvím seriálu na chvíli zapomenout na současné problémy naší doby a nechat se unést do zcela jiné historické epochy? Seriál Bridgertonovi vám to umožní. Jeho prostřednictvím se přenesete o dvě století zpět, do prostředí bohaté rodiny patřící do londýnské smetánky. Děj seriálu je inspirovaný úspěšnou sérií knih o osudech sourozenců Bridgertonových, jejichž autorkou je americká spisovatelka Julia Quinnové.

Zajímavé zápletky i prostředí

Seriál vás zavede do atmosféry začátku devatenáctého století a popisuje, jak osm sourozenců, čtyři bratři a čtyři sestry, z bohaté a mocné rodiny Bridgertonových hledá svou životní lásku a štěstí. Otec zemřel a na jeho místo nastoupil nejstarší syn, jehož úkolem tak je postarat se o celou rodinu a zajistit ji i do budoucnosti. Z tohoto důvodu se tak snaží najít pro svou krásnou sestru Daphne co nejlepšího manžela. Nikdo mu ale není dost dobrý. Daphne je z celé situace unavená, a tak se dohodne s bratrovým přítelem Simonem, vévodou z Hastingsu, na malé lži. Oba pod vlivem svých osobních důvodů předstírají milostné splanutí. Skutečně se ale jedná jen o předstíraný cit? Mimochodem hlavní představitelé údajně museli před natáčením absolvovat kurz, ve kterém se učili tehdejší etiketu, tančit či jezdit na koni.

Nejen milostný život londýnské aristokracie

Historicko-romanticky zaměřený seriál se ihned po svém uvedení na konci loňského roku stal hitem ve většině států, kde ho Netflix uvedl. Především ženské publikum kromě milostných zápletek oceňuje také nádherné kostýmy a honosné prostředí, ve kterých se příběh odehrává. I když převážná část děje se točí okolo milostného života jednotlivých postav, najdeme v seriálu i témata hlubší. Jedním z nich je například postavení ženy v tehdejší společnosti, především závislost ženy na svém manželovi a s tím související snahy některých žen o emancipaci.

Historickou přesnost příliš nečekejte

Seriál je ale zajímavý i z hlediska toho, že se v mnoha rolích objevují herci tmavé pleti. Tvůrci seriálu k tomuto kroku přistoupili zcela záměrně, neboť chtěli upozornit na to, že i když se o tom veřejně příliš nemluví, černošská třída neplnila pouze roli služebnictva. Existovala i určitá vyšší černošská třída, i když podle historiků zdaleka ne tak rozsáhlá a mocná, jak vidíme v seriálu, kde má tmavou pleť i sama britská královna.

Zdroje: nytimes.com, vox.com, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
ZAVŘÍT