Bojíte se rádi? Podívejte se na nejděsivější hororové filmy!

Patříte mezi fanoušky filmů, při kterých tuhne krev v žilách? My taky! A v posledních letech se v tomto žánru objevila spousta kousků, které stojí za to vidět. Udělejte si popcorn a nechte se trochu vystrašit. Možná to nakonec dobře dopadne.

Staré dobré klasiky

Hororové filmy nás provází už notnou dávku let. Rádi se podíváme na nové kousky, ale jsou tu klasiky, které nastavila určitou laťku.

Osvícení (The Shining) z roku 1980 je již kultovní klasikou, která se objevila i v loňské sci-fi novince Ready Player One. Autorem předlohy je král hororu Stephen King a jedná se o jednu z nejděsivějších adaptací jeho díla. Jen si to představte – opuštěný hotel ve vysokých horách plný nepopsatelného zla a jedna rodina, která tam přes zimu osamotí.

Žádný hororový fanoušek by neměl zapomenout na úspěšnou sérii filmů V zajetí démonů (The Conjuring). Prví díl vyšel již v roce 2013. Pozor, tento film vychází ze skutečného vyšetřování, které prováděli Ed a Lorraine Warrenovi. Jejich souboj s mocnou démonickou bytostí není žádnou pohádkou. Mezi nejlepší následující filmy patří:

  • V zajetí démonů 2 (The Conjuring 2)
  • Annabelle: Zrození zla (Annabelle: Creation)
  • Sestra (The Nun)

Hrůza pokračuje

Na co se můžou fanoušci hororů těšit? Není toho málo. Zrovna teď se v kinech promítá La Llrona: Prokletá žena (The Curse of La Llorona), což je nejnovější film z výše zmíněné série V zajetí démonů.  Současně se můžete pokochat i úchvatně zpracovaným Hřbitovem zvířátek, dalším z filmů, kde tvůrcům posloužila předloha Stephana Kinga.

A u Stephana Kinga ještě chvíli zůstaneme. V roce 2017 se kiny prohnal remake filmu z roku 1990 – To (It). V novém filmu zazářila řada dětských herců, a především představitel hlavního padoucha (přízračného, vraždícího klauna Pennywise) Bill Skarsgård. Jednalo se však jen o půlku velkolepého příběhu. Druhá kapitola by nás měla čekat již v letošním roce – nenechte si ji ujít.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu