Blonďatá Penny z Teorie velkého třesku. Kaley Cuoco tuto nálepku jen tak snadno nesloupne

Kaley Cuoco si už jako dítě vyzkoušela, jaké to je být v záři reflektorů. Od šesti let působila jako modelka a také se účastnila soutěží v amatérském tenisu. Velmi ji ale lákalo také herectví, u kterého nakonec zůstala a dnes je jednou z nejvýraznějších televizních hvězd.

K tomu jí velmi dopomohl veleúspěšný sitcom Teorie velkého třesku. Těžko říct, zda se jí vůbec někdy podaří získat nějakou více výraznou roli a shodit tak ze sebe nálepku naivní blondýnky, co kamarádí s partičkou potrhlých vědců.

Začátky před kamerou

Kaley se narodila 30. listopadu 1985 a už v roce 1992 se objevila ve svém prvním filmu s názvem Quicksand: No Escape. Poté se objevila ještě ve filmech jako Perfektní záskok nebo Sedmé nebe. V roce 2002 pak získala jednu ze svých prvních výraznějších rolí v americkém sitcomu 8 jednoduchých pravidel. V roce 2005 se pak objevila v divácky velmi úspěšném seriálu Čarodějky, kde se dostala k sestrám Halliwellovým jako mladá čarodějka, která se má ještě co učit.

Teorie velkého třesku

O dva roky později už přišel zásadní zlom v její kariéře. Do té doby dostávala spíše menší role, ale až Penny z Teorie velkého třesku z ní udělala skutečnou hvězdu. Sitcom měl nebývalý úspěch po celém světě, a Kaley Cuoco se stala jednou z nejlépe placených televizních hereček. Krásná blondýnka mezi partičkou šílených vědců prostě dokonale vynikla a vtipný seriál milují fanoušci dodnes.

Sitcom jí obrátil vzhůru nohama i osobní život. Se svým seriálovým sousedem, a později i manželem Leonardem v podání Johnnyho Galecki, se dala dohromady i ve skutečnosti a pár tvořili dva roky. Poté randila s tenistou Ryanem Sweetingem, kterého si v roce 2013 vzala. O tři roky později se však pár rozvedl a v současnosti je herečka podruhé vdaná s Karlem Cookem.

Kromě pár menších rolí zatím herečka žádnou větší šanci, jak ukázat svůj talent, neměla. Zdá se, že už navždy zůstane tou blonďatou Penny od naproti.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT