Blbý a blbější: Jim Carrey si řekl o pohádkový honorář

Jednu kapsu mají prázdnou a druhou vysypanou, v hlavách mají piliny, a přesto se tihle dva nikdy nevzdávají. A to ani v momentě, kdy se snaží vrátit kufr plný peněz majitelce a za zády mají zloděje. Jejich cesta Amerikou bude nezapomenutelná.

Ulomený zub

Jim Carrey si zahrál postavu Lloyda, a i když nebyl prvním kandidátem do této role, zhostil se jí skvěle. Původně se počítalo s Gary Oldmanem a uvažovalo se i o Eddiem Murphym nebo Miku Myersovi. Ve filmu má Lloyd zlomený zub, to nebylo dílem maskérů, sám herec totiž v době natáčení měl zub ulomený.

Jim Carrey a jeho pohádkový honorář

Jim Carrey dostal původně nabídku honoráře od tvůrců ve výši 700 000 dolarů. V roce 1994 si ale herec zahrál hlavní roli ve filmu Ace Ventura: Zvířecí detektiv, což byl toho roku nejvýdělečnější snímek. Kvůli tomu byli tvůrci nuceni nabídku vyzdvihnout až na 7 milionů dolarů, což byla celá polovina jejich původního rozpočtu.

Příliš drahý Aspen

Filmová dvojice se snaží dostat na své cestě Amerikou až do slavného Aspenu, který se nachází ve státě Colorado. Natáčení v Aspenu ale bylo až příliš drahé a tvůrci si jej nemohli dovolit. Proto záběry vznikaly na náhradním místě, aniž by se kvůli tomu musel měnit scénář.

Štábu nakonec posloužilo městečko Breckenridge, které se nachází nedaleko Aspenu. V Coloradu, konkrétně v hotelu The Stanley v Estes Parku byly také natočené některé scény filmu. V tom stejném hotelu se natáčel i slavný horor z roku 1980 – Osvícení.

Improvizace na place

Ze spontánních vět a reakcí během natáčení nakonec většinou vznikají nejlepší scény. Pamatujete si, jak Lloyd v hotelu v Aspenu zakřičí větu: „To je skvělé. My jsme přistáli na měsíci!“? Tato věta původně ve scénáři vůbec nebyla, Jim Carrey improvizoval, a protože se do děje věta velmi hodila, tvůrci se rozhodli ji tam nechat.

Herec Jim Carrey se dokonce podílel na psaní scénáře, některé scény podle sebe i upravoval.

Zdroje: screenrant.com, csfd.cz

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT