Bez vědomí od HBO není zdaleka první úspěšný počin této produkce. Znáte i ty ostatní?

Když je pod nějakým projektem podepsané HBO, obvykle očekáváme, že to bude stát za to. A i co se týče české spolupráce, musíme uznat, že se nám tyto díla velmi líbí. Momentálně září na obrazovkách seriál Bez vědomí. Připomeňte si s námi i starší seriály, které stály za to.

Pustina (2016)

Pro milovníky kriminálního žánru byl seriál Pustina naprostou lahůdkou. Seriál pojednává o příběhu starostky severočeské vesnice Hany Sikorové, která statečně bojuje proti velké těžební společnosti, která chce uplatit obyvatele vesnice, aby odešli ze svých domovů. Starosta s tím ale rozhodně nesouhlasí a majitelé společnosti se nechtějí jen tak nechat odbýt. V jednu chvíli pak Hanina čtrnáctiletá dcera zmizí. Napínavý příběh plný skvělých herců se skutečně povedl.

Až po uši (2014-19)

Tento seriál, který si vzal pod křídla oblíbený režisér Jan Hřebejk, dokazuje, že i komediálně romantický žánr může mít kvalitní provedení. Seriál se dočkal dvou řad a můžeme v něm sledovat zamotané milostné vztahy hlavních hrdinů. Všichni tak nějak dohromady tvoří zajímavé milostné trojúhelníky, o zábavu je tak skutečně postaráno.

Mamon (2015)

Mamon je záhadný thriller rozdělený do šesti samostatných dílů. Hlavním hrdinou je novinář, který se zabývá velice zajímavou kauzou. Děj se tak točí kolem privatizace fiktivní energetické firmy Central Energy. Hlavní roli ztvárnil skvělý český herec Matěj Hádek.

Hořící keř (2013)

Dramatický historický seriál Hořící keř pojednává o tragickém, alarmujícím a zoufalém činu studenta Jana Palacha. Ten se na protest proti okupaci v roce 1969 upálil. Případu se ujímá advokátka Dagmar Burešová v podání Táni Pauhofové, která zastupuje Janovu rodinu v procesu proti komunistickému poslanci, který si dovolil znevážit Janovu oběť. Hořící keř má tři díly a rozhodně se nejedná o dokument. Příběhem vás ale doslova strhne k obrazovkám.

Terapie (2011-2019)

Hvězdou tohoto seriálu je charizmatický Karel Roden a seriál se dočkal už dohromady tří řad. Jde o dramatický seriál, který se svým zpracováním, formou, obsahem i autenticitou problémů zcela vymyká klasickému modelu běžného seriálu.

Už jste je viděli všechny?

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu