Během natáčení filmu Jak ukrást Venuši vyhazoval režisér herce za pozdní příchod

Německý režisér žijící v USA, William Wyler, chtěl původně snímkem Jak ukrást Venuši navázat na jiný velmi úspěšný film, ale nakonec se tak nestalo. Přesto vznikla velmi povedená komedie, ze které však byl vyhozen herec, jež měl ztvárnit jednu z hlavních postav. Kvůli své nedochvilnosti nestihl natočit ani jednu scénu.

Snímek měl původně navazovat na jiný film

V roce 1966 natočil německý režisér William Wyler, jenž se přestěhoval do Californie, jeden z nejmilovanějších filmů té doby. Snímek dostal název Jak ukrást Venuši, a měl původně navazovat na film Prázdniny v Římě z roku 1953. Hlavní roli měl ztvárnit stejný herec, Gregory Peck. Nakonec se tak nestalo, a z toho důvodu vznikl další samostatný film s vlastním dějem. Hlavní roli získal Peter O´Toole. Tento irský herec zemřel ve věku 81 let.

Trestal se každý prohřešek

Režisér William Wyler byl poměrně přísný režisér a netoleroval nikomu žádné prohřešky. Své by o tom mohl vyprávět George C. Scott, který měl původně hrát Lelanda – a můžete si ho pamatovat z filmu Duch Vánoc. Hned na první natáčecí den se dostavil pozdě a režisér jej nemilosrdně z filmu vyhodil. Jeho roli poté dostal slavnější kolega Eli Wallach. Ten si zahrál také například ve filmu Rabín, kněz a krásná blondýna.

Jedna scéna se natáčela 11 dní

Natáčení filmu si všichni herci až na pár výjimek rozhodně užili, ale jedna scéna potrápila oba hlavní hrdiny, Audrey Hepburn i Petera O´Toola. Jednalo se o moment, kdy tito dva herci spolu byli ve velmi malém kumbálu v muzeu a museli být po dobu natáčení k sobě velmi bllízko. Tato scéna se natáčela velmi dlouhých jedenáct dní. Jinak ve filmu uvidíte krásné reálie Paříže a Neuilly-sur-Seine, kde se film točil.

Charismatického Petera O´Toolea namluvil Miloš Kopecký. Možná to nebyla pouhá náhoda, že mu nabídli dabování tohoto herce, protože tito dva muži si byli vzhledově velmi podobní.

Zdroje: classicmoviehub.com, IMDb | foto: World Wide Productions

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT