Batman začíná: Věděli jste, že oblek slavného superhrdiny měl být původně červený nebo že v Turecku existuje stejnojmenné město?

Společně se Supermanem patří Batman již mnoho desetiletí k nejznámějším a nejoblíbenějším superhrdinům. Komiksová postava spatřila poprvé světlo světa v květnu roku 1939, kdy se objevila v Detective Comics. Později se stala hvězdou i mnoha animovaných a hraných filmů a seriálů. K nejznámějším patří trilogie filmů Christophera Nolana Batman začíná, Temný rytíř a Temný rytíř povstal. Hlavní roli v nich ztvárnil Christian Bale.

Batmanovy schopnosti

Batman by nebyl Batmanem bez obrovského množství dovedností, technik a talentů, které má ve svém arzenálu. Je mistrem více než sto dvaceti forem bojových umění, dobře ovládá nejméně sedm jazyků, včetně japonštiny, němčiny či ruštiny, a má tituly z mnoha vědeckých a technických oborů. Navíc pouhá hodina spánku je pro něj stejně účinná jako pro ostatní osm hodin.

Batmanologie aneb jak se stát Batmanem

Zajímá vás, jak Batman zvládá to, co zvládá? Chcete se dozvědět všechny zajímavosti o Temném rytíři? Některé americké a kanadské univerzity nabízí speciální výukový program Science of Batman, kde se mimochodem dozvíte, jestli je možné, aby lidské tělo sneslo to, co zvládá Batman.

Turecké město Batman

Batman není jen legendární superhrdina, ale také město v jihovýchodním Turecku. V roce 2008 se dokonce Hüseyin Kalkan, starosta tohoto města, pokusil zažalovat společnost Warner Bros. a Christophera Nolana za to, že bez povolení použili název města pro svůj velkofilm

Batmanovo Lamborghini

Když Bruce Wayne v trilogii o Temném rytíři zrovna nevyráží do ulic v tanku, jezdí v šedém Lamborghini. Konkrétně v modelu Murciélago z roku 2006, což ve španělštině znamená „netopýr“.

Batman a ženy

Během celé dlouhé existence Batmana se v jeho životě objevily pouze tři důležité ženy, Selina Kyleová neboli Catwoman, Talia al Ghulová a Wonder Woman. Ačkoli je známo, že se Batman v seriálech Ligy spravedlnosti sblížil s Dianou, nejvíce sympatií ale projevoval vůči Selině.

Batmanův oblek byl původně červený

Batmanův oblek nebyl vždycky takový, jak ho dnes všichni známe. Před jeho proslulým černým oblekem si mnozí pamatují Batmana, který se po ulicích proháněl v šedém obleku s modrou kápí. Mimochodem podle původního návrhu Boba Kanea měl Batman dokonce červený oblek a blond vlasy!

Nejhorší film o Batmanovi

Z více než desítky hraných filmů o Batmanovi je za nejhorší a nejméně úspěšný považován snímek Batman a Robin z roku 1997. Hlavní roli Batmana sice ztvárnil charismatický George Clooney, nicméně film propadl u diváků i kritiky.

Zdroj: telltalesonline.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu