Aquaman: Proč James Wan zařadil do filmu chobotnici hrající na bicí?

Aquaman je krásně zpracovaný bájný příběh o Atlantidě, která čeká na svého krále. Tím se má stát Arthur Curry. Napůl člověk a napůl obyvatel podvodního světa byl předurčen k tomu, aby ochránil svět v hlubině a zároveň našel ten nejlepší styl svého zvláštního života. Až postupem času se ukáže, zda je skutečně hodný stát se králem celého podvodního světa.

Nicole Kidman s nabídkou neváhala

James Wan jako režisér vybral do roli Atlanny právě Nicole Kidman. Ta ji přijala téměř ihned když zjistila, že se jedná o zajímavou roli válečné mořské panny. Oba udělali velmi dobře, protože ztvárnění Atlanny touto herečkou byl jeden z nejlepších kroků pro tento film.

Nádherné podvodní okolí bylo skutečné

V několika scénách snímku Aquaman jste se mohli všimnou nádherných podvodních vodopádů. Ty jsou však skutečné a nejedná se o žádný filmový trik. Teplejší voda je lehčí než proud studené vody v oceánu, a tak se tyto dvě odlišně těžké vrstvy vody zajímavě oddělují a padají přes sebe.

Režisér dlouho uvažoval nad zakomponováním chobotnice

Chobotnice hrající na bicí. Podle režiséra Jamese Wana je tato chobotnice jménem Topo pomocníkem Aquamana, která dokáže kromě pomoci také hrát na tento hudební nástroj. Režisér však dlouho uvažoval nad tím, zda tuto lehce bizarní postavu do filmu zařadit. Svůj názor změnil až po zhlédnutí filmu Šílený Max: Zběsilá cesta, ve kterém jedna postava hraje na plamennou kytaru.

Žádná podvodní scéna nebyla natočena pod vodou

Je to zvláštní, ale Aquaman, král podvodního světa, byl v drtivé většině natočen na suchu. Aby ale scény zachovaly svou podvodní lehkost nadnášející vody, museli herci nosit speciální postroje, které jim tuto lehkost dodávaly. Zajímavostí také je, že hlavní předlohou tohoto filmu byl komiks Aquaman od Geoffa Johnse z roku 2011.

Zdroje: IMDb, CSFD

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu