Angelika, markýza andělů: Víte, které slavné herečky chtěly být Angelikou a proč neuspěly?

Romantické snímky o lásce, navíc zasazené do zajímavých historických kulis, měly u diváků vždy úspěch. Nejinak tomu bylo v roce 1964, kdy měl premiéru snímek s názvem Angelika, markýza andělů. Diváci si hlavní postavy a jejich příběh natolik zamilovali, že brzy vznikla ještě další čtyři pokračování, která osudy Angelika a Joffreye de Peyraca sledují.

Věkový rozdíl mezi Angelikou a jejím Joffreyem

Snímek je inspirován stejnojmennou knihou francouzské spisovatelky Anne Golon, která vyšla o osm let dříve. V knize i ve skutečnosti oba hlavní hrdiny dělil věkový rozdíl třinácti let. Zatímco v knize bylo Angelice pouhých sedmnáct a hraběti de Peyrac třicet, Michèle Mercier a Robertu Hosseinovi bylo o sedm let více.

O roli Angeliky stály i slavnější herečky

Role markýzy andělů Michèle Mercier proslavila a navždy se stala její nejznámější a nejúspěšnější rolí. V době natáčení byla Michèle již poměrně známou herečkou, ale o hlavní roli v chystané velkofilmu měly zájem i slavnější kolegyně. Jednou z nich byla i Brigitte Bardot, která ale v době, kdy se začal snímek natáčet, měla roztočený jiný film, a roli tak nemohla přijmout. Další herečkou, která se o roli ucházela, byla i Jane Fonda. Problémem bylo, že ale mluvila francouzsky se silným americkým přízvukem. Neuspěla ani Catherine Deneuve, která byla na roli údajně příliš bledá.

Angelika si musela odbarvit vlasy

Ke kráse Angeliky neodmyslitelně patří její krásné blond vlasy. Sama herečka je ale od přírody černovlasá, a před natáčením si tak musela vlasy nechat na blond odbarvit. Pravdou je, že ke své původní barvě už se poté vracela jen výjimečně.

V hlavní roli ekonomie

I když byly snímky Angelika, markýza andělů a Báječná Angelika uvedeny téměř s ročním odstupem, ve skutečnosti se z velké části natáčely najednou, a pozorný divák si tak může všimnout i řady stejných kulis a dekorací. Důvody byly čistě ekonomické. Mimochodem, to byl i důvod, proč je ve filmu použita i celá řada kostýmů, které se objevily již o několik let dříve ve snímku Tři mušketýři.

Robert Hossein a jeho perský původ

Spisovatelka Anne Golon se kdysi svěřila, že postava Joffreye de Peyraca byla z části inspirována původem jejího manžela, který pocházel z Persie. Zajímavé je, že i otec Roberta Hosseina pocházel původně z Persie.

Zdroj: csfd.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu