Adam Driver a jeho nominace na Oscara za snímek Manželská historie. Podaří se mu uspět?

Všichni fanoušci sci-fi ságy Hvězdné války si Adama Drivera jistě vybaví jako Kylo Rena, kterého zde ztvárnil. Herec je v současnosti stále více obsazovaný a za roli v Manželské historii si dokonce vysloužil nominaci na Oscara. Jde ale o skromného člověka, který si chrání své soukromí. A to natolik, že se mu podařilo dokonce tajit, že má již tři roky doma s partnerkou syna.

Adamovy začátky a armáda

Americký herec Adam Driver se narodil 19. listopadu 1983 v San Diegu v Kalifornii, vyrůstal ovšem ve městě Mishawaka v Indianě. Během studií už hrál v několika školních hrách a také mu to dobře zpívalo ve školním sboru, kde patřil k těm nejlepším zpěvákům. Po událostech, které se staly 11. září 2001 ale vstoupil do Námořní pěchoty Spojených států amerických. V armádě pak sloužil dva a půl roku. Měl být odvelen do Iráku, ale dva měsíce před odjezdem měl nehodu na kole a poranil si hrudní kost, nakonec se zranil i při nácviku cvičení. Z lékařských důvodů byl tedy z armády nakonec propuštěn.

Po opuštění armády vystudoval obor drama a dodnes pak ve svém volném čase řídí neziskovou organizaci, která zajišťuje divadelní představen pro vojenský personál. Nezapomněl tak ani na vojáky a spojil své dvě povolání ve volném čase v jedno. Ještě než se ale dostal k velkým filmům, musel si občas přivydělávat jako číšník nebo pikolík. V roce 2009 dokončil studia na univerzitě a začal hrát na Broadwayi.

Svou manželku potkal během studií

Během studií na Juilliardově dramatické škole potkal Adam svou manželku Joanne Tuckerovou. Brali se již v roce 2013, a i když na veřejnosti společně vystupují a účastní se nejrůznějších událostí na červeném koberci, podařilo se jim utajit, že mají společného potomka. Celé tři roky tak Adam Driver tutlal, že má syna a to se skutečně povede jen málokomu. Dnes žije rodina společně v Brooklynu a Adam se svou ženou Joanne vypadají na každé události naprosto úchvatně.

Jeho žena ho samozřejmě doprovázela i během propagování jeho nového filmu Manželská historie, za který je Adam letos nominován na tu nejprestižnější filmovou cenu, na zlatou sošku Oscara. Přejeme hodně štěstí, tento bývalý voják a dnes skvělý herec si cenu určitě zaslouží.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu